Po diaľnici bez diaľničnej známky, ale i s dieťaťom miesto v sedačke na kolenách

Diaľniční policajti si dnes preverili vodičov na diaľnici D1 v smere na Trenčín. Počas štvorhodinovej akcie skontrolovali policajti spolu s pracovníkmi NDS a.s. niekoľko desiatok vodičov a vozidiel. Kontrole sa nevyhli ani cudzinci. Štyridsaťdva z nich odišlo s pokutou.

(Autor: KrPZ Trnava)

Viac ako polovica prekročila maximálne povolenú rýchlosť, rekordérom sa za mrholenia stal vodič, ktorému namerali rýchlosť 174 km/hod. V 10 prípadoch vodiči používali diaľnicu bez diaľničnej známky a v dvoch prípadoch uložili policajti pokutu za jazdu bez pásov.

Dieťa v aute sedelo spolujazdcovi na kolenách a obaja neboli pripútaní. Policajti sa počas kontroly zamerali u vodičov aj na dodržiavanie sociálnej legislatívy a hmotnostné limity vozidiel. Váha ukázala prekročenú hmotnosť v 7 prípadoch. Najviac preťažená bola dodávka, ktorá viezla o tonu ťažší náklad, ako bol stanovený limit.

TS KrPZ Trnava

1 Shares

Najnovšie správy

Trnavský samosprávny kraj počas dvoch rokov s novým vedením využil priaznivý vývoj slovenskej ekonomiky a daňových príjmov na konsolidáciu župných…
  • 12.12.2019, 06:43
  • Kraj / Spravodajstvo
piatok, 13. decembra 2019
Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava