Slobodu si dlho neužil, zlákali ho drogy

Trnavskí policajti zadržali muža, ktorý prevážal v aute takmer 300 dávok pervitínu. Tridsaťpäťročného Radovana prekvapili kriminalisti minulú stredu, 6. novembra na Michalskej ulici v Hlohovci.

Foto: Polícia SR Trnavský kraj

Policajti získali súhlas na vykonanie prehliadky auta a vo dverách Škode Octávie našli päť plastových vreciek, injekčnú striekačku a papierovú skladačku s obsahom hnedej kryštalickej látky. Podľa predbežnej expertízy mal pri sebe na predaj minimálne 299 jednotlivých dávok.

Radovan bol za drogy už v minulosti právoplatne odsúdený a život na slobode mu dlho nevydržal. Vyšetrovateľ ho obvinil za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Súd návrhu vyhovel a obvinený si na rozhodnutie súdu počká vo vyšetrovacej väzbe. Za predaj a recidívu mu teraz hrozí prísnejšia sadzba a to na 10 až 15 rokov.

Metamfetamín alebo ľudovo nazývaný aj pervitín, péčko, piko, perník, pedro patrí na Slovensku stále medzi najčastejšie predávané drogy, s ktorými začínajú experimentovať deti a mládež už na základných školách. Polícia preto apeluje na širokú verejnosť a rodiny, aby aj tejto téme venovali dostatočnú pozornosť a nepodceňovali prevenciu. Je lepšie hovoriť o rizikách skôr ako potom riešiť následky. …aj tieto drogy mal niekto kúpiť a užiť.

Foto a text: Polícia SR – Trnavský kraj

3 Shares

Najnovšie správy

Trnavský samosprávny kraj počas dvoch rokov s novým vedením využil priaznivý vývoj slovenskej ekonomiky a daňových príjmov na konsolidáciu župných…
  • 12.12.2019, 06:43
  • Kraj / Spravodajstvo
piatok, 13. decembra 2019
Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava