Plavci Kúpeľov úspešní na Slovakia swimming Cup v Györi

Počas prvých novembrových dní (1. až 3. 11.) uskutočnila Slovenská plavecká federácia ako hlavný organizátor prvé medzinárodné plavecké preteky v zahraničí. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany zastupovali v týchto kvalitných pretekoch tri dievčatá a päť chlapcov, v žiackom a juniorskom veku.

Na snímke zľava: Chromiaková, Kunic, Šprláková-Zmorová, Lányi, Buková, Ilončiak, Jánsky, Škodný. (Autor: D. Moravcová)

Slovakia swimming Cup sa konal s podporou maďarských organizátorov v Györi v tamojšom plaveckom centre. Súčasťou Aqua Sports Centra je desaťdráhový 50 metrový bazén, detský bazén s teplou vodou a bazén veľkosti 33×25 m slúžiaci pre vodné pólo aj plávanie.

Podujatia sa zúčastnili plavci z Rakúska, Malty, Českej republiky, Poľska, Maďarska a 28 klubov zo Slovenska. Množstvo reprezentantov zúčastnených krajín a ostatní plavci v celkovom počte 359 tvorili svojou výkonnosťou skvelú atmosféru.

Najúspešnejšou z našich bola 14-ročná Olívia Ana Šprláková-Zmorová, ktorej sa v piatok medzi Open konkurenciou podarilo obsadiť tretie miesto, aj zaplávať slovenský rekord v kategórii 14 –ročných žiačok v disciplíne 1500 voľný spôsob V rekordnom ťažení pokračovala aj v nedeľu, keď pokorila rekord na 400 voľný spôsob Na 400 polohové preteky, 400 voľný spôsob a 800 voľný spôsob si vybojovala štvrtú priečku.

Medzi najlepšiu osmičku sa dostali spomedzi plavcov Kúpeľov ešte Lea Chromiaková a Filip Lányi.

Ostatní si okrem osobných rekordov odniesli z  historického mesta v blízkosti našich hraníc aj veľa skúseností z porovnania so silnou zahraničnou konkurenciou. Usporiadateľovi sa organizácia medzinárodných pretekov v zahraničí vydarila a  množstvo pochvalných hodnotení od účastníkov je mu za odvahu veľkou odmenou. Radoslav Suchánek

11 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 27. mája. Tento deň Medzinárodným športovým vyzývacím dňom. Meniny má Iveta.
  • 27.05.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 27. mája 2020
Meniny má Iveta, zajtra Viliam