Do štvrťfinále Bestrent Cup-u postúpilo V. Orvište i Madunice

Po skončení jesennej časti sa ešte odohralo 3. kolo pohárovej súťaže Bestrent Cup-u, ktoré prinieslo zaujímavé zápasy aj jednu kontumáciu. Dva zápasy tretieho kola sa odohrajú až vo februári.

Ilustr. foto © ObFZ Trnava

Sokolovce – Madunice 1:2 (1:0)

Sokolovce privítali Madunice a ujali sa vedenia už v 13. minúte zápasu, keď center z pravej strany zakončil vo výskoku Belica – 1:0. Toto vedenie si domáci strážili až do záverečných minút a keď už to vyzeralo, že postup do ďalšieho kola bude hladký, hostia začali otáčať. Priamy kop Mráza v 84. minúte zakončoval Chudý, no Slovák na jeho strelu zareagoval a vyrazil ju. Na následnú dorážku Janíčka však nestačil a bolo vyrovnané 1:1. O dve minúty neskôr dlhou nakopnutou loptu do 16-tky Kabát prekvapil domáceho brankára a lopta skončila v sieti. Hostia tak otočili na konečných 1:2 a stali sa postupujúcim mužstvom.

Góly: 13. Belica – 84. Janíček, 86. Kabát

Zostavy – Sokolovce: Slovák (82. Janíček) – Bucko, Blaško, P. Pavlovič, Belica, Polák, Velič (58. Pešić), Udržal, Trávniček, Reichel, T. Pavlovič, Madunice: Lacheta – M. Kabát, Slovák (82. Janíček), Žuffa, Rak, Bojaj (62. Chudý), Dzuro, J. Kabát, Kolarik, K. Mráz (62. Bachňák), S. Mráz

Leopoldov – Červeník 3:1 (2:0)

V úvode derby zápasu sa dopredu viac presadzovali hostia, z tejto snahy však nedosiahli žiadny gól. Skóre otvárali domáci v 25. minúte, keď prakticky do prázdnej brány dokopával loptu Habán. Domáci ešte v prvom polčase zvýšili po pokutovom kope Beka, ktorý bol odpísakaný po faule brankára na Enderleho – 2:0. Po výmene strán mali viac z hry hostia, ktorí sa snažili niečo zo zápasom urobiť. Domáci zvýšili na 3:0 v 60. minúte, keď Enderle obišiel brankára a z ťažkého uhla skóroval. Zvyšné minúty sa hostia snažili vytvárať tlak, no domáci dobre bránili a všetky šance zmarila defenzíva. V 80. minúte sa však Červeník dokázal presadiť z priameho kopu Krajčom – 3:1. Leopoldov tak postúpil do ďalšieho kola pohárovej súťaže.

Góly: 25. Habán, 31. (11m) Beko, 60. Endrle – 80. Krajčo

Zostavy – Leopoldov: Žemla – Gatci, Piovarči (48. Poláček), Čeliga, Šuliman (18. Enderle), Krajinčák, Habán, Gažovič, Holan, Beko, Škoda, Červeník: Kubatka – Krajčo, M. Ješko (64. Gažo), Štefunko (73. Mihálik), Kolony, Gábriš, Babic, Nemec, Vančo, Minárik, R. Ješko

Pečeňady – Siladice 1:2 (0:2)

V Pečeňadoch o postupujúcom rozhodol tesný výsledok, ktorý dopadol lepšie pre Siladice. Hostia sa ujali vedenia po polhodine hry, keď individuálnu akciu od polovice ihriska zakončil Laurinec, ktorý prehodil bankára – 0:1. O dve minúty neskôr  hostia zvyšovali, keď Kupec využili chybu domáceho brankára – 0:2. Po výmene strán sa k slovu dostali aj domáci Kaľuhom, ktorý skóroval peknou strelou z priameho kopu ponad múr. Aj keď sa domci snažili o vyrovnanie, tento gól im nebol súdený a Siladice tak postúpili do ďalšieho kola Bestrent Cup-u.

Góly: 55. Kaľuha – 30. Laurinec, 32. Kupec

Zostavy Pečeňady: Vidlička – Gula, Jankovič, Durdy, Antal, Kaľuha, Halas (73. Michalčík), Turanský (81. Kubiček), Izakovič, Šaradín, Belokostolský, Siladice: Sitai – Fančo, Rau, Trnovec, Fančovič, Horváth (81. Beránek), Obuch, Kupec, O. Sekereš, Laurinec, J. Sekereš (65. Kovársky)

Veľké Orvište – Šterusy 6:0 (3:0)

Veľké Orvište si tretie kolo pohárovej súťaže užilo a rozstrieľalo Šterusy. Predohrávka kola sa odohrala už 27. októbra a Veľké Orvište sa tak stalo prvým postupujúcim mužstvom do štvrťfinále. Skóre otváral v 8. minúte domáci Wesolowski, ktorý sa po rýchlom góle Sumera presadil ešte raz a na tabuli svietilo už 3:0. Po výmene strán Wesolowski spečatil svoj hetrik a zvýšil na 4:0. Domáci mali hru pevne vo svojich rukách a hostí do ničoho nepúšťali. O ďalšie dva rýchle góly behom troch minút sa postaral Andelković a uzavrel víťazstvo domácich na konečných 6:0. Veľké Orvište sa tak stalo postupujúcim mužstvom.

Góly: 8., 27. a 57. Wesolowski, 15. Sumer, 67. a 70. Andelković

Zostavy – Veľké Orvište: Alchus – Vavrinec, Kaurin, Habán, Jankech, Wesolowski (83. Králik), Sumer, Kovačević (75. Paulovič), Polakovič (78. Filip), Horváth (62. Putek), Boris (55. Andelković), Šterusy: Palkech – Gajdošík (85. Gvizd), Madunický, Brezina, Jurica (67. Nesteš), Hornák, Líška, Sereda, Strapatý, Pažík (75. Močko), Jankovič

Zavar – Trakovice 4:2 (2:1)

Góly: 9. Oláh, 21. a 64. Ďuriš, 68. Hrašna – 24. Kubiš, 75. Taraba

Zostavy – Zavar: Púchly – Krajčovič (61. Burčiar), Táčovský, M. Psota (80. Bartovič), M. Psota (80. Bartovič), Beňo, Jurovatý, Oláh (80. Sanny), Ďuriš, Hrašna (74. Stojkov), Sudin, Trakovice: Kollár – Husár, Janovič (69. Bališ), T. Kubiš (74. Komarňanský), M. Ščasnovič (74. Janák), P. Kubiš (71. Hlatký), Zelenay, Taraba, Radošovský, Matúšek, Ľ. Ščasnovič (80. M. Ščasnovič)

Cífer – Pavlice 3 : 0 kontumačne

Biely Kostol – Zeleneč, Kátrovce – Majcichov – odložené

Zdroj: ObFZ Trnava

1 Shares

Najnovšie správy

sobota, 15. augusta 2020
Meniny má Mojmír, zajtra Marcela