Dušičkový karneval s čarovnými bytosťami

Okrem spomienky na zosnulých blízkych sa aj v našich končinách prelom októbra a novembra tradične nesie v duchu írskeho sviatku plného strašidelných masiek. O zábavu bolo tentoraz postarané aj v centre Piešťan. Na Dušičkovom karnevale sa deti zabávali v sobotu 2. novembra.


Pomaľované stvorenia si zahrali rôzne zábavné hry. (Autor: am)

Priestory komunitného centra Apolin v Kúpeľnej dvorane zaplnili v sobotný podvečer deti prezlečené za najrôznejšie stvorenia. Nechýbali bosorky, zombie, mačka, jednorožec, sestrička, ale aj zjazvené tváre a zvláštne strašidelné tvory.

A kým rodičia si posedeli pri káve, deti sa zabávali na parkete. Z reproduktorov hrali známe detské pesničky a zhudobnené básne, no nezostalo len pri tanci. Pripravené boli aj viaceré súťaže, keď si strašidelné deti otestovali svoje zručnosti. Na lyžičke v ústach sa pokúšali preniesť cukrík, pozornosť a sústredenosť cibrili pri hrách, keď si mali zapamätať čísla či heslá a podľa nich sa hýbať. Kto vyhral, dostal sladkú odmenu. Ale tú napokon získali i tak všetky zábavy chtivé deti, ktoré si okrem iného ukoristili aj niekoľko praclíkov a čokoládok.

Obdobie Halloweenu i Dušičkový karneval je za nami a už teraz deti môžu premýšľať nad vhodným kostýmom na fašiangové maškarné bály. 

7 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je už v predaji nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.
  • 26.01.2021, 10:00
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 26. januára 2021
Meniny má Tamara, zajtra Bohuš