Superliga: Považské derby rozhodol jediný gól výberu Piešťan

V prvom kole skupiny západ SZMF Superligy v považskom derby využili výhodu domáceho prostredia domáce Piešťany, ktorí zdolali protivníkov z Trenčína najtesnejším rozdielom 1:0.

V drese piešťanského výberu sa predstavil aj kanonier PFK Piešťany Jozef Glos. © SZMF

V zápase medzi domácimi Piešťanmi a Trenčínom videli diváci len jediný gól. Prvú väčšiu príležitosť mali Trenčania, keď sa ich útočník dostal k vysokej nakopnutej lopte za obranu, snažil sa prelobovať vybiehajúceho brankára Piešťan, ale netrafil bránu. Trenčín mal v prvých desiatich minútach viac nebezpečných príležitostí, ale gólman Piešťan svoj tím podržal. Potom sa osmelili aj hráči z kúpeľného mesta, keď po rýchlej kontre zakončil Prekop, ale brankár podržal svoj tím. V poslednej minúte prvého polčasu Piešťanci získali loptu na svojej polovici, rýchlo ju rozohrali do krídelného priestoru, kde si prebral loptu Erik Doboš, ktorý skóroval. Piešťany tak viedli po polčase 1:0.

V druhom polčase takmer prekonal svojho brankára jeden z Trenčanov, keď sa snažil odhlavičkovať loptu do bezpečia a takmer prekvapil svojho brankára, ten však zasiahol  a odvrátil na roh.  Potom sa oba tímy dôsledne bránili a vyložené príležitosti vznikali len zriedka. V 48. minúte nebezpečne pálil z voleja v dobrej pozícii Glos, loptou však opečiatkoval len brvno trenčianskej brány. V 50. minúte mohol Trenčín vyrovnať, ale brankár Piešťan sa stihol premiestniť k druhej žrdi a loptu za svoj chrbát nepustil. Na útočnej polovici Trenčína sa potom objavoval už aj gólman, Piešťanom sa podarilo zachytiť jeho rozohrávku a snažili sa o strelu cez celé ihrisko, ale tá v bráne neskončila. Piešťany nakoniec záverečný tlak ustáli a po záverečnom hvizde sa radovali z tesného víťazstva 1:0.

Výsledok 1. Kola Superligy západ:

Piešťany vs. Trenčín 1:0 (1:0)

Gól: 25. Doboš

Zdroj: SZMF

18 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Niektoré samosprávy skrášľujú svoje najnavštevovanejšie ulice a pešie zóny kvetinovými inštaláciami zavesenými na verejnom osvetlení, iné sa venujú len tradičným…
  • 25.09.2022, 23:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je pondelok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 27. septembra 2022
Meniny má Cyprián, zajtra Václav