Európske témy rezonovali na gymnáziu v Piešťanoch

  • Nezaradené
  • 3. novembra 2019, 12:00

Jesennú ponuku proeurópskych aktivít na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch rozšíril v stredu 23. októbra nevšedný workshop. Pracovníci regionálneho centra Europe Direct v Senici prišli študentom prednášať o hodnotách a benefitoch európanstva, aktuálnych témach v Európskej únii a o súťaži Mladý Európan, na ktorej sa už niekoľko ročníkov pravidelne umiestňujú piešťanskí gymnazisti medzi víťazmi. Lektori interaktívnou a súťažnou formou predstavili študentom gymnázia, ktoré je ambasádorskou školou Európskeho parlamentu v Štrasburgu, reálie fungovania európskych inštitúcií, pestrosť národných špecifík členských štátov, ako aj aktuálne výzvy viacerých európskych politík.

V piatok 25. októbra zavítal na gymnázium europoslanec Ivan Štefanec. foto: Roman Ondrejka

V piatok 25. októbra zavítal na gymnázium europoslanec Ivan Štefanec, ktorého odborné prednášky študenti aj v minulosti veľmi vítali. Tentoraz prednášal na tému malého a stredného podnikania na Slovensku a v Európskej únii, ale v rozsiahlej diskusii sa nevyhol ani zvedavým otázkam gymnazistov. Tí sa pýtali na európsky trh práce, odchod Británie z únie, politické kauzy na Slovensku, americkú zahraničnú politiku a blízkovýchodné iskrenie. Prednášku člena europarlamentu s kvalitnou diskusiou hodnotili študenti veľmi pozitívne.

Veríme, že aj tieto informácie z kuchyne europolitiky môžu pomôcť súťažnému tímu mladých Európanov v roku 2020, aby zopakovali úspech starších spolužiakov – tohtoročných absolútnych víťazov krajského kola Mladého Európana.

Reálie fungovania európskych inštitúcií predstavili študentom interaktívnou a súťažnou formou. foto: Roman Ondrejka

Katarína Baďurová, oktáva

10 Shares

Najnovšie správy

Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím