Desiatky šarkanov poletovali nad Čerencom

Vrbovský Čerenec zaplnili desiatky šarkanov. V sobotu 26. októbra sa v krásnom slnečnom počasí na priehrade stretli rodiny a priatelia s deťmi a pretekali, kto bude mať svojho šarkana čo najvyššie.

Nad Čerencom poletovali šarkany s rôznymi motívmi. Foto: am

Kým pred mesiacom bol vrbovský Čerenec rozprávkový, uplynulú sobotu bol plný šarkanov. A samozrejme, opäť aj plný spokojných detí. Parlament mladých mesta Vrbové zorganizoval jesennú Šarkaniádu a počasie tentoraz vyšlo ako na objednávku. Dvadsaťstupňové, takmer až letné popoludnie s miernym vetrom bolo ako stvorené na púšťanie šarkanov, takže to prítomným išlo ako po masle.

Nechýbal pirátsky šarkan, spidermanovský, krtkový, bolo vidieť rôzne farebné a zábavné motívy, no ten najkrajší bol len jeden. Prvenstvo si zaslúžil drak s motívom chobotnice, za ktorého detský majiteľ získal medailu, lízanku i farbičky. Ocenenie získali tiež traja majitelia šarkanov, ktoré doleteli najvyššie. Niektoré boli až tak vysoko, že bolo ťažké ich vôbec identifikovať.

A napokon, medailu za vytrvalosť si vyslúžila aj pani, ktorá púšťala šarkana rekordne dlho. Od štrnástej vydržala až takmer do sedemnástej podvečer.

Šarkaniáda zožala úspech a mladí z Vrbového sa už pripravujú na Noc svetiel či písanie listov Ježiškovi.

387 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 26. septembra. Tento deň je Európskym dňom jazykov a Svetovým dňom mlieka v školách. Meniny má Edita.
  • 25.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 26.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Niektoré samosprávy skrášľujú svoje najnavštevovanejšie ulice a pešie zóny kvetinovými inštaláciami zavesenými na verejnom osvetlení, iné sa venujú len tradičným…
  • 25.09.2022, 23:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je nedeľa 25. septembra. Meniny má Vladislav, Vladislava.
  • 24.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 27. septembra 2022
Meniny má Cyprián, zajtra Václav