Desiatky šarkanov poletovali nad Čerencom

Vrbovský Čerenec zaplnili desiatky šarkanov. V sobotu 26. októbra sa v krásnom slnečnom počasí na priehrade stretli rodiny a priatelia s deťmi a pretekali, kto bude mať svojho šarkana čo najvyššie.

Nad Čerencom poletovali šarkany s rôznymi motívmi. Foto: am

Kým pred mesiacom bol vrbovský Čerenec rozprávkový, uplynulú sobotu bol plný šarkanov. A samozrejme, opäť aj plný spokojných detí. Parlament mladých mesta Vrbové zorganizoval jesennú Šarkaniádu a počasie tentoraz vyšlo ako na objednávku. Dvadsaťstupňové, takmer až letné popoludnie s miernym vetrom bolo ako stvorené na púšťanie šarkanov, takže to prítomným išlo ako po masle.

Nechýbal pirátsky šarkan, spidermanovský, krtkový, bolo vidieť rôzne farebné a zábavné motívy, no ten najkrajší bol len jeden. Prvenstvo si zaslúžil drak s motívom chobotnice, za ktorého detský majiteľ získal medailu, lízanku i farbičky. Ocenenie získali tiež traja majitelia šarkanov, ktoré doleteli najvyššie. Niektoré boli až tak vysoko, že bolo ťažké ich vôbec identifikovať.

A napokon, medailu za vytrvalosť si vyslúžila aj pani, ktorá púšťala šarkana rekordne dlho. Od štrnástej vydržala až takmer do sedemnástej podvečer.

Šarkaniáda zožala úspech a mladí z Vrbového sa už pripravujú na Noc svetiel či písanie listov Ježiškovi.

387 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 30. novembra. Tento deň je Dňom počítačovej bezpečnosti. Meniny majú dnes Ondrej a Andrej.
  • 29.11.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 2. decembra. Tento deň je Svetovým dňom zrušenia otroctva. Meniny má Bibiána.
  • 01.12.2023, 22:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2023, 22:45
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 3. decembra 2023
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora