Lukáš Lacko ovládol turnaj v Ismaningu

Piešťanský tenista Lukáš Lacko sa stal víťazom challengerového turnaja v nemeckom Ismaningu. Tridsaťjedenročný rodák z Piešťan si v nedeľňajšom finále poradil s Američanom Maximom Cressym vo dvoch setoch 6:3, 6:0.

Lukáš Lacko sa po dlhšej dobe teší z víťazstva na turnaji. © STZ

Predtým sa radoval z víťaznej trofeje v máji minulého roka, keď nenašiel premožiteľa v škótskom Glasgowe. Lacko v stretnutí až štyrikrát prelomil podanie protivníka, na víťazstvo pretavil druhý mečbal. Lacko dosiahol pri 22. „singlovej“ finálovej účasti na challengeroch celkovo trináste víťazstvo.

„Som rád, že sa mi po dlhšom čase opäť darí! Ďakujem za podporu celému tímu, fanúšikom a najmä mojej rodine. Drina sa vyplatila, výsledky sa dostavili a verím, že pribudnú ďalšie,“ napísal na svojom facebookovom profile Lukáš Lacko.

Do rebríčka ATP si za víťazstvo pripíše 90 bodov, vďaka čomu sa posunie o 48 priečok nahor a v pondelkovom vydaní rebríčka bude figurovať na 191. mieste. Patrí mu aj finančná prémia vo výške 9 200 eur.

Pre Lacka je to prvý titul od mája 2018, kedy zvíťazil na challengeri v škótskom Glasgowe. Dovedna je to jeho trinásty titul na challengerovej úrovni.

Challengerový turnaj v Ismaningu (Nem.) – dvojhra – finále:
Lukáš Lacko (SR-16) – Maxime Cressy (USA-12) 6:3, 6:0

sita

101 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 20. januára 2022
Meniny má Dalibor, zajtra Vincent