Lekári v Trnavskom kraji možnosť online objednávania pacientov využívajú len málo

Len málo lekárov v Trnavskom kraji zatiaľ umožňuje pacientom objednať sa na vyšetrenie prostredníctvom online systému. Ambulancie, ktoré sa do systému cez portál www.objednatvysetrenie.sk zapojili, majú podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej pozitívne skúsenosti a spokojní sú aj ich pacienti.

Lekárom by stačilo len technické zariadenie s prístupom nás internet. Foto: pixabay.com

„Preto chceme do systému dostať čo najviac poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, aby malo k službe prístup čo najviac ľudí v kraji,“ dodala Šmidovičová.

V krajskom meste sa do objednávania pacientov zapojilo len približne dvadsať ambulancií. Spomedzi všetkých ambulancií v Piešťanoch má systém online objednávania sa spustených len osem ambulancií. Reálne sa pritom dá objednať len do jednej, pri všetkých ostatných systém píše, že sú obsadené všetky termíny.

Možnosť využívať online systém objednávania majú pacienti v kraji od 1. júna tohto roka. Podmienkou však je, že lekár musí byť v systéme zaregistrovaný.

Portál www.objednatvysetrenie.sk má za cieľ umožniť ambulanciám efektívnejšie si manažovať pacienta a jeho čas strávený na vyšetrení a skrátiť čakanie v ambulanciách. Lekári sa napriek tomu doň nehrnú. Pre spustenie systému potrebujú lekári len technické zariadenie s prístupom na internet. Pacienti si môžu na www.objednatvysetrenie.sk vyhľadať lekára, druh potrebného vyšetrenia a voľné termíny.

Lekárom v Mestskej poliklinike v Trnave už v minulosti vybavenie objednávacím systémom ponúkla trnavská radnica, tí ho ale odmietli. V súčasnosti sa pacienti zhromažďujú pred poliklinikou skoro ráno a vytvárajú si vlastné poradovníky. Každý prichádzajúci oznámi, ku ktorému lekárovi ide, čakajúci mu vzápätí oznámia jeho poradie.

sita/am

6 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí. 
  • 21.01.2020, 05:00
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
utorok, 21. januára 2020
Meniny má Vincent, zajtra Zora