Aj Gymnázium Pierra de Coubertina je René

  • Mladí dnes / Školy
  • 20. októbra 2019, 08:00

V priestoroch Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch sa vo štvrtok 10. októbra uskutočnila literárna beseda ako súčasť projektu ceny René – Anasoft litera gymnazistov. Pozvaným autorom bol držiteľ ceny Anasoft litera Marek Vadas, moderovala organizátorka viacerých literárnych projektov Soňa Uriková.

Besedu so spisovateľom Marekom Vadasom moderovala Soňa Uriková. foto: Roman Ondrejka

Besedovalo sa najmä o exotickom africkom prostredí v autorových knihách, no Marek Vadas tiež priblížil študentom svoje autorské začiatky a literatúru, ktorú čítal počas školských rokov. Debatovalo sa i o jeho budúcej tvorbe, autor vtipne poznamenal, že by už konečne mohol napísať niečo z domáceho prostredia.

Cena René, ktorá vznikla v roku 2017, má podporovať čítanie mladých ľudí a zoznámiť ich s kvalitnou súčasnou slovenskou literatúrou. V minulých rokoch sa laureátmi stali Ivana Gibová a Daniel Majling. Tento rok sa do projektu zapojili aj učiteľky Ivana Papcunová a Miroslava Zervanová so žiakmi, takže o tohtoročnom víťazovi budú tiež rozhodovať piešťanskí gymnazisti. Projekt je dôkazom, že študenti majú k literatúre blízko. Naši gymnazisti, ktorí už mesiace horlivo diskutujú o svojom víťazovi, to potvrdzujú.

Emma Vičanová

5 Shares

Najnovšie správy

streda, 3. júna 2020
Meniny má Karolína, zajtra Lenka