V Seniore Modrová sa s letom rozlúčili veľkou grilovačkou

Babičky a deduškovia, ktorí trávia svoju jeseň života v centre sociálnych služieb Senior Modrová, sa rozlúčili s pekným slnečným letom veľkou grilovačkou. Organizátori využili ešte posledné teplejšie jesenné lúče a pozvali svojich starkých na dvor na hostinu. Na grile sa smažili špekáčiky a na táckach čakali chutné domáce koláče a cukrovinky.


Starenkám špekáčiky chutili. (Autor: vd) © FB Modrová

V tomto zariadení sa venujú nielen opatrovateľským a ošetrovateľským úkonom, ale vedia, že pokrm duše či ducha  je rovnako dôležitý. Pretože vedia, že stereotyp zabíja, podnecujú svojich klientov k činnosti. Raz starenky pečú lievance, inokedy zhotovujú žabiatka, medovníky či kraslice, idú na vychádzky po okolí alebo sa bavia pri ľudových piesňach Krojovaniek – Modrovaniek alebo žartíkov klaunov s červenými nosmi.

„Nikdy nevieme, ako dopadneme, ale všetka česť ľuďom, ktorí sa starajú o našich dôchodcov a nahrádzajú im ich rodiny,“ uviedol jeden zo sympatizantov zariadenia Senior Modrová.

0 Shares

Najnovšie správy

Od 8. novembra 2019 stál na piešťanskej pešej zóne veľký vianočný stromček. Postupne k nemu pribúdali aj ďalšie dekorácie, svetielka…
  • 22.01.2020, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
streda, 22. januára 2020
Meniny má Zora, zajtra Miloš