Medailový víkend piešťanských masters plavcov

Plavecký seniorský klub Žilina počas víkendu 12. a 13. októbra zorganizoval už 7. ročník medzinárodných pretekov veteránskych plavcov O pohár mesta Žilina, ktoré oficiálne otvoril primátor mesta Žiliny.. Podujatie je už tradične začiatkom jesennej sezóny tých skôr narodených plavcov. V žilinskom krytom päťdesiat metrov dlhom bazéne bojovalo 167 plavcov z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska, Ukrajiny a 26 slovenských klubov. Výprava ŠPK Kúpele Piešťany sa medzi nimi vôbec nestratila, jej členovia pravidelne vystupovali na stupienky víťazov a domov si odniesli celkom 27 medailí.

Úspešná výprava piešťanských masters plavcov. © ŠPK Kúpele Piešťany

Juraj Horil plával 50, 100 a 200 m prsia na úrovni svojich najlepších časov a obsadil vo vyrovnanej konkurencii trikrát bronzovú priečku.

Do súťažného bazéna sa vrátil Karol Kantek. Ako vždy bol pre tím oporou a sám bol určite spokojný s tým, že jeho zdravotný stav mu umožnil odplávať 50, 100 a 200 m voľný spôsob a 50 m znak. Zisk 4 zlatých bol určite príjemnou odmenou.

Zlatý víkend zaznamenala aj Anna Kičinová, ktorá si pre tieto preteky zvolila kombináciu tratí 50 a 100 m prsia a 50 a 100 m motýlik. Ani raz nezaváhala a pripísala si štyri víťazstvá.

Ako najmladšia v kategórii „premasters“ si Michaela Kičinová zaspomínala na svoju pretekársku minulosť na  50, 100 a 200 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky a získala na kratších tratiach dvakrát striebro a na dlhších dvakrát zlato.

Zuzana Matúšová svojim súperkám na 50 m voľný spôsob, prsia a motýlik, 100 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky nedala žiadnu šancu a s piatimi individuálnymi zlatými medailami bola najúspešnejšou piešťanskou pretekárkou.

Pavol Škodný ziskom 3 prvých miest na 50 a 100 m voľný spôsob a 50 m znak a dvoch bronzových na 100 m znak a 200 m polohové preteky doplnil kvalitnú piešťanskú medailovú zbierku.

Piešťanci si vyskúšali aj dve varianty štafiet, pričom overená „staršia“ v zložení Škodný, Kičinová A., Matúšová a Kantek na 4×50 m polohové preteky vo svojej kategórii 200-239 rokov vyhrala. „Mladšia“ v zložení Kantek, Kičinová M., Matúšová a Horil ńa 4×50 m voľný spôsob v najobsadenejšej kategórii 160-199 rokov po vyrovnanom boji obsadila nakoniec bronzovú priečku.