Piešťanská nemocnica si v rebríčku INEKO opäť polepšila

Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch sa v hodnotiacom rebríčku INEKO pre rok 2019 umiestnila medzi 33 hodnotenými všeobecnými nemocnicami na 12. mieste. Oproti minulému roku je to skok o 9 pozícií. V Trnavskom kraji je to suverénne najlepšie umiestnenie v poradí všeobecných nemocníc.

Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch. (Autor: am)

V kraji je za nemocnicou A. Wintera nemocnica v Dunajskej Strede na 16. pozícii. Nemocnica v Skalici je 19. a až na 27. mieste z 33 hodnotených všeobecných nemocníc je nemocnica v Galante.

INEKO hodnotilo zdravotnícke zariadenie na základe spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz, hospodárenia a transparentnosti.

zdroj: INEKO

Nemocnice sú rozdelené do dvoch kategórií. Jednu tvoria všeobecné nemocnice, hodnotili ich spolu 33. Do druhej kategórie inštitút zaradil jedenásť štátnych univerzitných a fakultných nemocníc.

V kategórii všeobecných nemocníc sa na prvom mieste umiestnila Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, na poslednom mieste je nemocnica v Bojniciach.

Medzi štátnymi zdravotníckymi zariadeniami najlepšie hodnotenie dosiahla nemocnica v Banskej Bystrici, na poslednej jedenástej priečke sa umiestnila Trnavská fakultná nemocnica.

74 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 16. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom afrického dieťaťa. Meniny má Blanka, Bianka.
  • 16.06.2021, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 16. júna 2021
Meniny má Bianka, Blanka, zajtra Adolf