Piešťanská nemocnica si v rebríčku INEKO opäť polepšila

Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch sa v hodnotiacom rebríčku INEKO pre rok 2019 umiestnila medzi 33 hodnotenými všeobecnými nemocnicami na 12. mieste. Oproti minulému roku je to skok o 9 pozícií. V Trnavskom kraji je to suverénne najlepšie umiestnenie v poradí všeobecných nemocníc.

Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch. (Autor: am)

V kraji je za nemocnicou A. Wintera nemocnica v Dunajskej Strede na 16. pozícii. Nemocnica v Skalici je 19. a až na 27. mieste z 33 hodnotených všeobecných nemocníc je nemocnica v Galante.

INEKO hodnotilo zdravotnícke zariadenie na základe spokojnosti pacientov, kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti, náročnosti diagnóz, hospodárenia a transparentnosti.

zdroj: INEKO

Nemocnice sú rozdelené do dvoch kategórií. Jednu tvoria všeobecné nemocnice, hodnotili ich spolu 33. Do druhej kategórie inštitút zaradil jedenásť štátnych univerzitných a fakultných nemocníc.

V kategórii všeobecných nemocníc sa na prvom mieste umiestnila Nemocnica Košice-Šaca, 1. súkromná nemocnica, na poslednom mieste je nemocnica v Bojniciach.

Medzi štátnymi zdravotníckymi zariadeniami najlepšie hodnotenie dosiahla nemocnica v Banskej Bystrici, na poslednej jedenástej priečke sa umiestnila Trnavská fakultná nemocnica.

74 Shares

Najnovšie správy

Polícia upozorňuje účastníkov premávky, aby zvýšili opatrnosť na cestách a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam a stavu vozovky. Zároveň žiada…
  • 03.12.2020, 08:52
  • Spravodajstvo
Niektoré sú otvorené od minulého týždňa, iné o čosi dlhšie. Každá z nich však ponúka čosi, čo by vás mohlo…
  • 03.12.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Výstavy / Piešťany
štvrtok, 3. decembra 2020
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora