Jaroslav Baláž ml. majstrom Európy vznášadiel

  • Šport / Ostatné športy
  • 14. októbra 2019, 07:28

V poslednom kole z päťdielneho seriálu Majstrovstiev Európy 2019 vo vznášadlách, ktoré sa konalo počas prvého októbrového víkendu v Nemecku v meste Weisswasser sa opäť zúčastnili pretekári z Klubu vodného motorizmu a vodných športov Piešťany – Marián Monček a Jaroslav Baláž ml.

Úspešná piešťanská výprava v nemeckom meste Weiswasser. (Autor: KVMVŠ)

Marián Monček opäť štartoval v kategórií FN, v ktorej sa mu podarilo vďaka neustálej snahe a boja s technikou obsadiť druhé miesto. Zaujímavosťou je, že v celkovom hodnotení seriálu sa podarilo trom jazdcom dosiahnuť rovnaký počet bodov.

Baláž štartoval v dvoch kateóriách FS a F50. V silnejšej kategórií FS bol opäť najväčším konkurentom rakúšan Stelzhammer, s ktorým bojovali o prvé miesto preteku, ako aj v celkovom hodnotení seriálu. Aj napriek rakúšanovým dvom víťazným rozjazdám sa podarilo Balážovi vyhrať pretek a stal sa tak Majstrom Európy v kategórii FS z celkového počtu 20tich zúčastnených v tejto kategórií v seriáli ME 2019.

V kategórií F50 bola situácia ešte napätejšia, keď pre vyrovnanosť bodov pred pretekom mali šancu na celkové víťazstvo prví štyria jazdci, ktorí boli presvedčení o víťazstvo tvrdo zabojovať. Aj napriek vážne pôsobiacej kolízii so švédskym jazdcom v jednej rozjazde a  vytlačeniu z dráhy tesne pred cieľom Francúzom Santoulanguem v ďalšej rozjazde sa podarilo Balážovi obsadiť druhé miesto v pretekoch a celkové tretie miesto v seriáli ME 2019, v ktorej štartovalo v sezóne až 27 súťažiacich.

Pre Klub vodného motorizmu a vodných športov Piešťany bola sezóna 2019 opäť úspešná aj po organizátorskej stránke, keď pripravil dve národné podujatia vznášadiel a jedno domáce podujatie  pre deti a mládeže  Formula Future, kde sa prejavilo niekoľko nádejných talentov.

KVMVŠ

48 Shares

Najnovšie správy

Venujte pozornosť doleuvedenému dotazníku, vyplňte ho, ak chcete spolurozhodovať o športe v našom meste!
  • 04.06.2020, 08:38
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Ostatné športy
Parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch alebo veľké parkovisko „za Perlou“ opäť prešlo obnovou. Po novembrových obnovách asi tretiny asfaltu…
  • 04.06.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
štvrtok, 4. júna 2020
Meniny má Lenka, zajtra Laura