Krutá Turandot na plátne v Dome umenia

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba
  • 10. októbra 2019, 12:00

Za nerozlúštenie princezniných hádaniek čaká nápadníkov smrť. Princ Calaf ich však všetky uhádne…Príbeh o krutej princeznej Turandot, ktorá kladie svojim nápadníkom hádanky, prichádza na plátno v sobotu 12. októbra o 18.55 h. V Dome umenia Piešťany budú v priamom prenose premietať Pucciniho veľdielo naživo z newyorskej Metropolitnej opery.

Turandot (Autor: red)

Hudobný riaditeľ Metropolitnej opery v New Yorku, Yannick Nézet-Séguin, diriguje slávnu inscenáciu Turandot Franca Zeffirelliho. Christine Goerke zažiari v titulnej úlohe chladnej čínskej princeznej, ktorá odmieta všetkých mužov. Roberto Aronica stvárni nápadníka Calafa, ktorý riskuje hlavu, aby získal jej ruku – zaspieva preslávenú áriu Nessun dorma. Eleonora Buratto sa predstaví ako otrokyňa Liù a James Morris ako Calafov dávno stratený otec Timur.

Zaujímavosťou diela Turandot je, že Giacomo Puccini túto operu nikdy nedokončil a namiesto neho sa to podarilo jeho žiakovi Francovi Alfranovi. Najvážnejším problémom pri vzniku opery bola nespokojnosť Pucciniho s finále. Dal ho libretistom prepracovať, čo ho rok zdržalo v práci. Keby nedal finále prepracovať, je možné, že by operu skomponoval celú. 

red

11 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 9. augusta. Tento deň je Medzinárodným dňom solidarity s bojom žien v Juhoafrickej republike a Namíbii, Dňom…
  • 08.08.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 9. augusta 2022
Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec