Centrum voňalo jedlom

Zaplniť žalúdok dobrou a najmä kvalitnou stravou. Znie to dobre, však? Presne o tom bol víkendový Joy Fest ako festival radosti na Námestí slobody v Piešťanoch. Vôňa jedla sa niesla centrom mesta až po okolité ulice.

Milovníci jedla si mohli vychutnať burgre, vafle i palacinky. (Autor: am)

Prvý ročník festivalu, ktorý sa začal v sobotu 5. októbra, odštartoval v daždivom počasí. Pokračoval však i v nedeľu, keď vykuklo slnko, to do mesta vylákalo mnoho návštevníkov. Tí sa poprechádzali aj po námestí, kde bolo niekoľko stánkov s občerstvením.

Nechýbali burgre, nielen mäsové, ale aj vegetariánske, rozvoniavali vafle a sladké palacinky. Pre milovníkov domácej kuchyne bolo k dispozícii aj bravčové s kyslou kapustou či pirôžky. Na svoje si prišli i hotdogári, dokonca tí, ktorí nekonzumujú mäso. Poctivú kuchyňu s nápaditým prevedením a ekologickým servírovaním ocenili mnohí milovníci jedla, ktorí si svoje lahôdky mohli vychutnať posediačky, postojačky, ba dokonca v tulivakoch. Okrem voňavých pokrmov gastronómovia ponúkali kávu, limonády, pivo či ríbezľové vínko.

Podujatie moderoval v sobotu Šorty a v nedeľu Matúš Krnčok, pričom v nedeľu na námestí vystúpil aj Folklórny súbor Slnečnica.

am

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 20. októbra. Tento deň je Svetovým dňom osteoporózy a Medzinárodným dňom stromov. Meniny má Vendelín.
  • 20.10.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanci majú nespočetné množstvo skúseností s migráciou bicyklov. Niekedy tieto dvojkolesové dopravné prostriedky skutočne stačí na chvíľu zaparkovať pred obchodom,…
  • 20.10.2019, 00:01
  • Spravodajstvo
Dnes je pondelok 21. októbra. Tento deň je Dňom pôvodných odrôd jablka. Meniny má Uršuľa.
  • 21.10.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 21. október 2019
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej