Centrum voňalo jedlom

Zaplniť žalúdok dobrou a najmä kvalitnou stravou. Znie to dobre, však? Presne o tom bol víkendový Joy Fest ako festival radosti na Námestí slobody v Piešťanoch. Vôňa jedla sa niesla centrom mesta až po okolité ulice.

Milovníci jedla si mohli vychutnať burgre, vafle i palacinky. (Autor: am)

Prvý ročník festivalu, ktorý sa začal v sobotu 5. októbra, odštartoval v daždivom počasí. Pokračoval však i v nedeľu, keď vykuklo slnko, to do mesta vylákalo mnoho návštevníkov. Tí sa poprechádzali aj po námestí, kde bolo niekoľko stánkov s občerstvením.

Nechýbali burgre, nielen mäsové, ale aj vegetariánske, rozvoniavali vafle a sladké palacinky. Pre milovníkov domácej kuchyne bolo k dispozícii aj bravčové s kyslou kapustou či pirôžky. Na svoje si prišli i hotdogári, dokonca tí, ktorí nekonzumujú mäso. Poctivú kuchyňu s nápaditým prevedením a ekologickým servírovaním ocenili mnohí milovníci jedla, ktorí si svoje lahôdky mohli vychutnať posediačky, postojačky, ba dokonca v tulivakoch. Okrem voňavých pokrmov gastronómovia ponúkali kávu, limonády, pivo či ríbezľové vínko.

Podujatie moderoval v sobotu Šorty a v nedeľu Matúš Krnčok, pričom v nedeľu na námestí vystúpil aj Folklórny súbor Slnečnica.

am

51 Shares

Najnovšie správy

Piešťanskí hasiči okrem jedenástich výjazdov, ktoré mali v utorok 28. a v stredu 29. júla k popadaným konárom a stromom…
  • 04.08.2020, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je utorok 4. augusta. Tento deň je Dňom Matice Slovenskej. Meniny má Dominika, Dominik.
  • 04.08.2020, 00:10
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na piešťanskom Námestí slobody sa v nedeľu 2. augusta stretlo sedem statných chlapov, ktorým pri kontrolnom vážení hmotnosť nestúpla nad…
  • 04.08.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Šport
Na Dopravnej ulici sa dnes vykonávajú výkopové práce. Je tu rýchlosť obmedzená na 30 km/h. Prejazdný je v časti ulice…
  • 03.08.2020, 09:48
  • Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
utorok, 4. augusta 2020
Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia