Čajky nestačili na Žabiny Brno. Zápas dobojovali vo štvorici, ale so cťou

Nedeľný zápas na prvom turnaji EWBL Žabiny Brno – Piešťanské Čajky skončil jasne pre domáce hráčky, ktoré vyhrali 71:37.

Čajky proti Brnu bojovali viac so svojimi problémami ako so súperom. (Autor: Laco Duračka)

Piešťanské basketbalistky stále viac a viac zrážajú zdravotné problémy. Čajky nastúpili na zápas len so siedmymi hráčkami, keď zranenie nedovolilo nastúpiť do stretnutia kapitánke Dominike Deptovej. Ďalšou ranou bolo pre Čajky zranenie Jessicy January, ktorá musela v druhej štvrtine odstúpiť zo zápasu kvôli zraneniu členka. Aby toho nebolo málo, v priebehu poslednej štvrtiny sa Piešťankám vyfaulovali Yasmine Bidikuindila a Matea Tadić a tak museli hráčky z kúpeľného mesta dohrávať vo štvorici. Málo vídaná situácia však Čajky nepoložila, na palubovke nechali všetko a zápas odbojovali so cťou až do konca.

Žabiny Brno – Piešťanské Čajky 71:37 (15:7, 14:6, 21:13, 21:11)

Najviac bodov Žabiny Brno: Matuzonyte 12, Vacková 12, Vondráčková 9

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 13, Hašková 8, Tadić 7, Tetemondová 4, January 1 (Dovčíková 2, Bidikuindila 2).

TH: 12/7 – 11/10. Trojky: 6 – 3. Fauly: 17 – 17.

Richard Kucsa, tréner Piešťanských Čajok: „Mrzí ma, že sme v poslednom zápase nemohli ponúknuť konkurencieschopnejší výkon a divákom lepší basketbalový zážitok. Bolo to však z objektívnych príčin. Čo sa týka celého turnaja, musíme byť pozitívni a vážiť si dve víťazstvá nad ruskými celkami. Dievčatá, ktoré boli zdravotne v poriadku a mohli nastúpiť išli až za hranu sebaobetovania, čo treba oceniť. Pre nás je teraz priorita dať sa zdravotne dokopy aby sme v ďalších zápasoch mohli nastúpiť v väčšom počte.“