Swingovali v parku

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 5. októbra 2019, 08:00

K Piešťanom neodmysliteľne patrí nielen park, kúpele, kvety, liečivá voda a bahno, ale aj zábava, tanec a hudba. Tri posledné atribúty splnil do bodky koncert zoskupenia hudobníkov, ktorí nesú názov Swing Society Orchestra.

V Hudobnom pavilóne sa rozozvučali tóny Swing Society Orchestra. foto: md

Muži sa vyparádili do frakov a swingovali ostošesť. Dokázali, že tvoria naozaj zoskupenie, ktoré má úprimný záujem o prinavrátenie veľkoorchestrálnej, swingovej a tanečnej hudby do spoločnosti.

Swingový orchester vznikol v roku 2007, založila ho skupina mladých profesionálnych hudobníkov. Jeho obsadenie aj repertoár sa síce zmenil, ale cieľ vraj ostal stále rovnaký. Toto umelecké teleso nechce vnímať swingovú hudbu len ako parketovú zábavu minulých čias, ale hodnotnú súčasť kultúry a hudobné bohatstvo.

Kus z neho sa ušlo aj Piešťancom a návštevníkom mesta, ktorí mali tú česť zažiť vystúpenie v Hudobnom pavilóne v mestskom parku spolu so sólistami Katkou Korček a Martinom Krížikom. 

vd

0 Shares

Najnovšie správy

Ak ste sa niekedy prechádzali centrom Piešťan na Štedrý deň v čase, kedy už zamestnanci opustili prevádzky a ľudia dokončujú…
  • 24.10.2020, 15:54
  • Piešťany
sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel