Mestské súťaže patria k Piešťanom

S prelomom septembra a októbra prichádzajú aj začiatky sezón v súťažiach niektorých kolektívnych športov na najvyššej, ale i na lokálnej či regionálnej úrovni.


Tomáš Horký (Autor: red)

Pred dvomi týždňami sa v Piešťanoch začal druhý ročník TOP ligy v malom futbale. Podobný projekt má v našom meste dlhú tradíciu, keď tu mnoho rokov fungovala Malá piešťanská futbalová liga. Tá sa tešila veľkej obľube a aj po viacerých sezónach, keď sa nehrala, je o súťaž veľký záujem.

TOP liga sa hrá vo viacerých mestách na Slovensku a aj v Piešťanoch začala byť veľmi populárna a atraktívna pre hráčov i divákov. Organizátori odvádzajú kus dobrej práce, svedčí o tom aj fakt, že do novej sezóny sa prihlásilo jedenásť tímov, čo je o dva viac ako v premiérovej sezóne.

O kvalite súťaže svedčí tiež to, že výber piešťanskej TOP ligy sa minulý rok umiestnil na štvrtej priečke Superligy, čo je súťaž medzi výbermi jednotlivých miest, a z Piešťan hlásia v tomto ročníku ešte vyššie ambície. Traja hráči z TOP ligy Piešťany sa dokonca predstavili v drese slovenskej reprezentácie v malom futbale.

Keďže aj my vnímame popularitu a záujem o túto mestskú ligu, budeme jej v športovej rubrike Piešťanského týždňa pravidelne venovať priestor. Napríklad v aktuálnom vydaní si môžete prečítať vyjadrenia zástupcov jednotlivých tímov o novinkách a ambíciách.

Pevne verím, že na niečo podobné nadviaže aj Piešťanská hokejbalová liga, ktorá prešla reorganizáciou a onedlho by mala odštartovať v novom šate. Hokejbal tiež neodmysliteľne patrí dlhé roky k mestu a bolo by fajn, keby mali Piešťany kvalitnú súťaž.

8 Shares

Najnovšie správy

Piešťanské kúpalisko Eva spustilo svoju 86. sezónu pred viac ako dvomi týždňami. Po prvý raz návštevníci prešli jej bránami v…
  • 07.07.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 07.07.2020, 08:00
  • Piešťanský týždeň / Piešťany
utorok, 7. júla 2020
Meniny má Oliver, zajtra Ivan