POLÍCIA: Od utorka budú viac dohliadať na bezpečnosť na cestách prostredníctvom objektívnej zodpovednosti

  • Nezaradené
  • 30. septembra 2019, 16:11

Polícia bude od utorka 1. októbra vo zvýšenej miere pri dohliadaní na bezpečnosť cestnej premávky využívať inštitút objektívnej zodpovednosti. Ako informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová, v prípade nedodržania dopravných predpisov môže vodičovi prísť pokuta priamo domov poštou, bez toho, aby ho na ceste zastavili policajti. 


Od utorka pri zistení dopravného priestupku vás policajti nemusia zastaviť a pokuta vám príde domov (Autor: FB Polícia)

Polícia zároveň pripomína, že s nastupujúcou jeseňou je potrebné svoje schopnosti pri šoférovaní prispôsobiť počasiu. „Už teraz da objavujú ranné hmly, čo okrem zlej viditeľnosti prináša aj zvýšené riziko šmyku na cestách. Ukončujú sa poľnohospodárske práce, preto je možné častejšie stretnúť veľké pracovné stroje,“ povedala Bárdyová.

Polícia pri príležitosti nastupujúcej jesene odporúča napríklad skontrolovať si osvetlenie vozidla a odstrániť prípadné nedostatky. Vodičov vyzýva zvýšiť pozornosť, jazdiť opatrne a predvídavo. „Nadránom a podvečer je aktívna aj lesná zver. Myslite na to, keď prechádzate cez prostredie, v ktorom sa pohybuje. Aj tak milé zviera ako je srnka či zajac dokážu spôsobiť vážne poškodenie vozidla, nehovoriac, že zrážka s nimi sa môže skončiť tragicky. Preto sa zvieratám nesnažte vyhnúť vo veľkej rýchlosti. Následky šmyku totiž môžu byť oveľa väčšie ako zrážka so zvieraťom,“ upozornila Bárdyová. Ak sa pri zrážke so zvieraťom vodičovi nič vážne nestane, zrazenú zver podľa polície nie je vhodné brať, ale treba zavolať políciu, poľovné združenie, štátnu ochranu prírody alebo správcu cestnej komunikácie.

Zároveň polícia apeluje aj na chodcov a cyklistov, aby boli opatrní a vždy sa poriadne presvedčili, či je bezpečné prejsť cez cestu. „Reflexné a ochranné prvky vám môžu zachrániť život,“ dodala Bárdyová.

SITA

16 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej