V strašidelnej štvrti pátrajú dvaja chlapci a dievča po starobylom tajomstve

  • Kultúra a spoločnosť
  • 28. septembra 2019, 12:00

Hovorí sa, že na Slovensku už takmer každý píše, ale, bohužiaľ, takmer nikto nečíta. Aby ste sa dokázali orientovať v labyrinte vydávanej literatúry, ponúkame vám literárny tip, knižnú ochutnávku na tento týždeň.

(Autor: Artforum)

Kniha Prašina sa stala v Česku fenoménom, pripravuje sa pokračovanie aj filmové spracovanie. Vojtěch Matocha, mladý programátor a skaut, je výrazným autorom českej dobrodružnej literatúry.

Partia mladých ľudí sa ocitne v tajomnej časti Prahy, kde nefungujú telefóny, nejde elektrina, nepremávajú električky. Čitateľ spoznáva miesto, ktoré je desivé a nebezpečné, úplne iné ako dnešná Praha. V tejto strašidelnej štvrti pátrajú dvaja chlapci a dievča po starobylom tajomstve, ktoré môže zmeniť svet. Navyše musia čeliť partii dospelých s rovnakým cieľom. Prašina je kontrastom k dnešnému hlasnému a farebnému svetu, je to miesto svojsky romanticky krásne, doň je zasadený napínavý príbeh blízky foglarovkám. V slovenskom preklade Marty Maňákovej Blaškovej vyšla kniha vo vydavateľstve Artforum.

2 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej