Piešťanské gymnázium stále nemá svojho riaditeľa

  • Školy
  • 26. septembra 2019, 10:40

Piešťanské gymnázium už niekoľko mesiacov nemá riaditeľa a aj ten komisiou vybraný Kamil Moravčík podľa našich informácií odmietol na post riaditeľa nastúpiť. Do konca minulého školského roka viedla piešťanské Gymnázium Pierra de Coubertina ako riaditeľka školy Miroslava Hanková.

Gymnázium Pierra de Coubertina. Foto: am

Po tom, ako počas prázdnin Hanková niekoľkokrát vyhrala výberové konanie, ale rada školy ju na post riaditeľky i napriek tomu nezvolila, v závere prázdnin sa uskutočnilo ďalšie výberové konanie, ktorého sa Hanková už nezúčastnila. Na post riaditeľa piešťanského gymnázia rada školy vybrala doterajšieho riaditeľa piešťanskej Základnej školy M. R. Štefánika, Kamila Moravčíka. K. Moravčík mal na post riaditeľa gymnázia nastúpiť 1. októbra. Podľa našich informácií sa však písomne tohto postu vzdal.

Aký postup trnavská župa ako zriaďovateľ tejto školy zvolí zisťujeme a stanovisko po doručení zverejníme. 

Zatiaľ však môžeme vyjadriť obavu ako to na základe chaosu v menovaní riaditeľa bude s touto strednou školou a jej kreditom vo vzdelávaní ďalej vyzerať. V poslednom hodnotení INEKO je piešťanské gymnázium vyhodnotené ako najlepšie v trnavskom kraji a pätnáste v rámci gymnázií z celého slovenska. Bez riaditeľa vo funkcii môžu byť výsledky tejto školy vo vzdelávaní v ohrození.

Jozef Vojčiniak

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 20. októbra. Tento deň je Svetovým dňom osteoporózy a Medzinárodným dňom stromov. Meniny má Vendelín.
  • 20.10.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 21. októbra. Tento deň je Dňom pôvodných odrôd jablka. Meniny má Uršuľa.
  • 21.10.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanci majú nespočetné množstvo skúseností s migráciou bicyklov. Niekedy tieto dvojkolesové dopravné prostriedky skutočne stačí na chvíľu zaparkovať pred obchodom,…
  • 20.10.2019, 00:01
  • Spravodajstvo
pondelok, 21. október 2019
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej