Nenaleťte „americkým vojakom“ podobne ako Piešťanka v zrelom veku

  • Spravodajstvo
  • 25. septembra 2019, 15:29

Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchateľ skontaktoval so ženou v zrelom veku z okresu Piešťany. Tvrdil, že je americký vojak na misii v Afganistane, so ženou nadviazal bližší kontakt a získal si jej dôveru. Požiadal ju o úschovu zásielky s cennými dokumentmi a špeciálnym darčekom.


ilustračný obrázok (Autor: pixabay.com)

Jeho zásielka však mala byť v Istanbule zadržaná colnými úradmi. Na údajné uvoľnenie zásielky posielal pokyny z e-mailových adries, ktoré sa javili ako adresy oficiálnych inštitúcií. Od poškodenej sa mu takto podarilo vylákať 3500 Eur.

V snahe získať od ženy ďalšiu čiastku, a to 8 000 eur, si vymyslel získanie osvedčenia, že zásielka nie je zapletená do žiadneho teroristického trestného činu. To už prišla poškodená na políciu.

Vyšetrovateľ začal v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin podvodu, v časti spáchanom v štádiu pokusu.

Polícia upozorňuje, že počítačovo zruční podvodníci dokážu pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak na misii“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch. Poškodené ženy, ktoré naleteli, prišli o nemalé sumy. Odporúčame preto rozvážnosť na sociálnych sieťach a neposielať peniaze neznámym osobám.

KrPZ Trnava

37 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej