Banka: V stredu sa chystajú asfaltovať

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Región
  • 24. septembra 2019, 20:41

Pre rekonštrukciu križovatky ciest v obci Banka sa tvorili aj v utorok 24. septembra po štvrtej hodine popoludní kolóny. Cestári autá postupne púšťali zo všetkých smerov od Topoľčian, Nového Mesta nad Váhom i Piešťan a Ratnoviec, vodiči si počkali v kolónach približne pätnásť až dvadsať minút.


V kolónach si aj v utorok 24. septembra postáli vodiči áut. (Autor: vd)

V dôsledku frézovania v pondelok 24. septembra doslova kolabovala dopravná situácia v Piešťanoch v čase, keď šli ľudia z práce. Mnohí nestihli načas ani rodičovské združenie, ktoré mala jedna z piešťanských stredných škôl. Na okružných križovatkách od sídliska Juh bol chaos, autá sa snažili dostať na hlavnú cestu, ale tá bola prepchaná. Kolabovala aj tepna od Auparku a priľahlých ulíc ku Krajinskej ceste. Kolóny boli aj na Banke od Havrana, od Ducového i od Ratnoviec.

Podľa našich informácií, cestári by mali mať už povrch pripravený na zhotovenie prvej vrstvy asfaltu. „Mali by sme ju dávať v stredu,“ povedal jeden z mužov čo regulovali dopravu.

Súbežne s frézovaním vykonáva ďalšia partia stavbárov spevňovanie svahu nad Mŕtvym ramenom, neďaleko Penziónu Benátky. Tam odkryli spraš, aj ďalšie vrstvy betónu, svah nanovo ošalovali a do pripravených „foriem“ nalejú zrejme spevňovací betón. Aj z toho dôvodu je chodník pre peších, ktorý sa nachádza pod cestou, nepriechodný. V tých miestach je nebezpečné pohybovať sa. A tak peší a cyklisti využívajú čiastočne priechodný Kolonádový most, ktorý je tiež v rekonštrukcii.

97 Shares

Najnovšie správy

nedeľa, 25. októbra 2020
Meniny má Aurel, zajtra Demeter