Pelotón Okolo Slovenska prechádzal cez Piešťany a región

  • Šport / Ostatné športy
  • 23. septembra 2019, 08:37

Koniec 63. ročníka Okolo Slovenska ovládli najväčšie hviezdy na podujatí. Poslednú etapu, ktorá prechádzala aj cez Piešťany a región a končila šprintom v Senici vyhral Elia Viviani, jeho kolega Yves Lampaert zas uhájil najcennejší dres pre celkového víťaza.

Zjazd z Havrana si cyklisti absolvovali v minulosti už viackrát. © FB Okolo Slovenska

Dejiskom poslednej etapy bola Senica a jej okolie, kde cyklisti krúžili v poslednej hodine pretekov. Na okruh ich z Hlohovca, v ktorom záverečný diel štartoval, priviedla pomerne rovinatá a kratšia trasa, ktorý prechádzala cez Piešťany a viaceré obce okresu. Štvrtá etapa merala 142 kilometrov a cyklisti na nich prešli cez päť horských prémii. Koncovka dopadla podľa očakávaní, predviedli sa v nej najväčšie hviezdy v pelotóne, spomedzi ktorých zažiaril úradujúci európsky šampión Elia Viviani.

Celkovým víťazom 63. ročníka Okolo Slovenska sa stal Yves Lampaert z Deceuninck – Quick-Step, ktorý v Senici finišoval na 15. mieste. O svojom celkovom prvenstve rozhodol predovšetkým v Ružomberku, kde sa mu podarilo získať bonifikačné sekundy, presnejšie šesť, a odvtedy už nikoho iného do žltého dresu nepustil. Druhý v celkovej klasifikácii skončil Arnaud Démare z Groupama – FDJ, na prvého stratil iba jednu sekundu. Bol to tak najmenší rozdiel medzi prvým a druhým mužov v celej histórii pretekov. Tretie miesto v celkovej klasifikácii obsadil Stefan Küng z Groupama – FDJ.


Marek Čanecký vyhral horskú prémiu na Havrane.

Víťazom bodovacej súťaže sa stal Arnaud Démare z Groupama – FDJ, najlepším vrchárom zostal Martin Salmon z Development Team Sunweb. Nemecký cyklista dnes už nemusel zbierať body v úniku, o svojom víťazstve rozhodol včera. Kategóriu do 23 rokov vyhral Torjus Sleen z Uno-X Norwegian Development. Aj v tejto súťaži bol rozdiel medzi prvým a druhým pretekárom veľmi tesný, jednosekundový. Práve toľko na Nóra stratil Leon Heinschke z Development Team Sunweb. Najlepším Slovákom v tejto súťaži bol Lukáš Kubiš z Dukly Banská Bystrica.

Pelotón cyklistov prechádzal aj cez Vrbové.

Poslednú súťaž dominantným spôsobom ovládol Erik Baška z Bory – hansgrohe. Od prvej previerky bol držiteľ bielo-modro-červeného dresu, ktorého držiteľom bol najlepší domáci jazdec. Baška sa nestratil ani v koncovke v Senici, opäť bol štvrtý. Vybojoval tak totožnú pozíciu ako v hromadnom dojazde v Bardejove a Ružomberku. Baška predviedol na Okolo Slovenska veľmi sympatické výkony a spomedzi slovenských cyklistov bol jednoznačne najlepší.

TS

28 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej