Vodičáky mali získať bez absolvovania jázd i prednášok

  • Nezaradené
  • 23. septembra 2019, 16:23

Národná kriminálna agentúra zasahovala v prípade prijímania úplatkov. Tie sa týkali piatich ľudí, ktorí mali umožniť získanie vodičských preukazov bez splnenia zákonných povinností.

Ilustračné foto: (Autor: FB Polícia SR)

Národná protikorupčná jednotka (NPKJ) NAKA vykonala zadržiavaciu akciu, kde vyšetrovateľ policajného zboru v uvedenom konaní vzniesol obvinenie 5 osobám za trestné činy prijímania úplatku (3-8 rokov) a 1 osobe za trestný čin podplácanie (6 mesiacov až 3 roky).

Išlo o prípady, keď sa účastníci kurzu vôbec nezúčastňovali prednášok, ani výcviku, ale napriek tomu mali dostať vodičské oprávnenie.

Prijímateľmi úplatku mali byť dvaja lekári, a to za vydávanie potvrdení potrebných k vydaniu vodičského preukazu, ďalej jeden sprostredkovateľ úplatkov a napokon dve osoby oprávnené konať za dve rôzne autoškoly, ktoré vydávali vodičské oprávnenia bez splnenia potrebných náležitostí.

K začatiu trestného stíhania a vzneseniu obvinenia došlo na základe vlastnej operatívnej činnosti príslušníkov NPKJ NAKA PPZ.

Vyšetrovateľ PZ (NAKA PPZ) nie je oprávnený vykonávať kontroly na autoškolách, avšak pri vyšetrovaní úzko spolupracuje s Ministerstvom dopravy SR. Vzhľadom na priebehajúce vyšetrovanie viac informácií neposkytli.

Polícia SR

99 Shares

Najnovšie správy

Vodiči môžu jazdiť po dvoch zmodernizovaných úsekoch ciest s celkovou dĺžkou 8,5 kilometra. Kraj má v tomto roku na rekonštrukcie…
  • 21.10.2020, 16:06
  • Piešťanský týždeň / Kraj / Spravodajstvo
streda, 21. októbra 2020
Meniny má Uršuľa, zajtra Sergej