V Piešťanoch vznikol Olympijský klub

  • Šport / Ostatné športy
  • 20. septembra 2019, 07:00

23. augusta sa na Gymnáziu Pierra de Coubertina v Piešťanoch uskutočnilo stretnutie zakladajúcich členov Olympijského klubu Piešťany. Piešťany sa tak stali 24. obcou na Slovensku, kde pôsobí Olympijský klub.

Ivan Čierny, Eva Muraňská, Peter Jančovič, Ján Godál. © Piešťanský olympijský klub

„Piešťany sú mestom nie len histórie, kultúry, kúpeľníctva, ale aj športu. Sú rodiskom a pôsobiskom mnohých vynikajúcich športovcov, reprezentantov Slovenskej republiky ale aj niekoľkých úspešných olympionikov. Preto považujem za veľmi dôležité, aby v Piešťanoch vznikol Olympijský klub. Našou úlohou je šírenie olympijskej myšlienky, prezentovanie dôležitosti športu, zásad fair play a v neposlednom rade udržiavať v povedomí úspechy našich olympionikov. Verím, že naša práca prinesie osoh nielen mestu ale aj piešťanskému regiónu pod ktorý patria aj okolité obce, množstvu športovcov a to najmä detí a možno aj budúcich olympionikov,“ povedala predsedníčka klubu Eva Muraňská.

Pozvanie na prvú členskú schôdzu prijali  Ivan Čierny(predseda združenia Olympijských klubov Slovenskej republiky) Ján Godál (predseda regionálneho  Olymp. klubu Trnava),  Peter Jančovič (primátor mesta Piešťany), Peter Kadlic (riaditeľ sekcie športu a kultúry Trnavského samosprávneho kraja).

41 Shares

Najnovšie správy

nedeľa, 25. októbra 2020
Meniny má Aurel, zajtra Demeter