Úspešná výprava mladých piešťanských veslárov na Slováckej regate

Slovácka regata, ktorá sa konala na rieke Dyje v Břeclavi posledný augustový víkend, tradične ukončuje letné prázdniny. Piešťanskí veslári z Veslárskeho klubu Sĺňava Piešťany si odniesli mnoho zlatých kovov.

Úspešná výprava mladých piešťanských veslárov na Slováckej regate. © VK Sĺňava Piešťany

Starší žiaci absolvovali jednotlivé rozjazdy na trati 1000 metrov rovno ako finále. Marcel Škulec v kategórii 13 – ročných skončil na 3. mieste. 14 – roční Matej Ďuriš, Peter Strečanský a Augustín Petruška  doveslovali na skifoch do cieľa ako prví. Na dvojskife v zložení Ďuriš, Strečanský cinklo opäť zlato. Roman Vavro a Damián Frajšták taktiež v sobotu okúsili chuť víťazstva v rovnakej kategórii, v nedeľu prišli do cieľa na 2. mieste, rovnako ako Škulec s Petruškom.

Párovka v zložení Ďuriš, Strečanský, Petruška, Škulec s kormidelníkom Andrejom Škulecom počas víkendu nenašla lepšieho súpera a zaslúžene boli dvakrát odmenení ako víťazi. Vavro a Frajšták skončili na párovke v spoločenstve so Šintavou a kormidelníkom A. Škulecom v sobotu ako prví, v nedeľnom finále sa im ušlo 2. miesto. 

Výbornú formu ukázali aj staršie žiačky. Párovka v zložení Aneta Ferancová, Sofia Gono, Simona Weiszová, Gréta Malíková a opäť kormidelník Andrej Škulec sa v sobotu i v nedeľu radovali z 1. miesta. Weiszová a Ferancová zlato pridali do zbierky aj na dvojskife, Gono a Malíková v napínavom finiši skončili na 2. mieste. Dievčatá bojovali aj na skifoch, 14 – ročné Gono a Ferancová doveslovali na 2. mieste. 13 – ročné Malíková a Weiszová vo svojich jazdách  prišli na 3. mieste.

Všetci starší žiaci aj s kormidelníkom si spolu sadli aj do požičanej párovej osemveslice, ale pre technické problémy s loďou sa im podarilo do cieľa doveslovať až na 2. mieste.

Radosť svojim trénerkám robili aj mladší žiaci. Na 500 metrov dlhej trati, tiež súťažili v delených finálových jazdách. Na skife Michal Líška ako 11 – ročný prišiel do cieľa na 2. mieste, 12 – roční Viktor Jurga a Oskar Gono si vybojovali 1. miesta. V rovnakej kategórii sa Jakubovi Grosovi ušla bronzová medaila. Na dvojskifoch v zložení Jurga, Gono a Líška, Gros si obe posádky s radosťou vyveslovali zlaté medaily. Líška, Gros v spoločenstve s moravskými pretekármi skončili na párovke obidva dni na 3. mieste. Jurga a Gono si sadli do štvorveslice s najväčšími súpermi z Olomouca a v sobotu sa im podarilo prísť do cieľa ako prvým, v nedeľu skončili na 2. mieste.

Ďalšie pretekárske skúsenosti zbierali aj dorastenci. Tí súťažili na trati dlhej 1500 metrov. Sobotnými rozjazdami postupovali do nedeľných finále. Na skifoch sa predstavili v kategórii 15 – ročných Adam Holík, Jakub Grznár a Matej Martinkovič. V kategórii 16 – ročných sa najlepšie darilo Vincentovi Petruškovi, ktorý skončil na 1. mieste v A – finále. B – finále vyhral Dávid Holík a 3. miesto si vyvesloval Timotej Miština. Na dvojskifoch Martinkovič a D. Holík vyhrali B – finále a Petruškovi s Mištinom zostalo 3. miesto v A – finále.

V disciplíne párovka bez kormidelníka, v zložení Miština, Petruška v spoločenstve so Šintavou, skončili ako druhí. Druhá párovka v zostave Martinkovič, Holík A.,  Holík D., Grznár po ťažkej sobotnej rozjazde do finálovej jazdy nenastúpila.

Po dlhšej pauze sa predstavil aj Andrej Hudec na skife v kategórii muži aj muži masters a v oboch pretekoch  skončil na 3 mieste. Tréner starších žiakov Peter Strečanský za povzbudzovania svojich zverencov ladil formu na septembrovú masters regatu a do cieľa prišiel vo svojej kategórii na 1. mieste.

V závere sobotných pretekov sa predstavili v kategórii osemveslica mix masters aj piešťanskí pretekári Erika Jurgová, Branislav Jurga a Andrej Hudec. Ako spomienku na pretek si odniesli zaslúženú zlatú medailu.

Andrea Škulecová

41 Shares

Najnovšie správy

Pred časom sa na sociálnej sieti Facebook objavila zaujímavá otázka. Ako sa vlastne volá potok, ktorý preteká Piešťanmi? Je to…
  • 06.03.2021, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
Obrovská radosť zavládla v piešťanskom útulku, keď koncom februára do tamojšej brány dorazili palety plné krmiva a čistiacich prostriedkov. Zvieratá…
  • 06.03.2021, 08:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 6. marca 2021
Meniny má Radoslav, Radoslava, zajtra Tomáš