Na mieste činu stratil telefón, policajti ho obvinili z lúpeže

  • Kraj / Spravodajstvo / Región
  • 17. septembra 2019, 00:01

Policajti objasnili prípad lúpeže na 64-ročnej žene z Piešťan. V nedeľu 8. septembra krátko pred 16.00 h prepadol ženu na Hospodárskej ulici v Trnave pred obytnými domami neznámy muž. Chytil jej dámsku koženú kabelku, ktorú držala v ruke, a začal ju ťahať. Žena vzápätí spadla na obrubník a s kabelkou ju ťahal ešte asi 5-6 metrov po tráve. Nakoniec sa mu ju podarilo vytrhnúť a z miesta ušiel.


Policajti objasnili prípad lúpeže na 64-ročnej žene z Piešťan. (Autor: KrPZ)

Krátko po incidente privolala zranenej žene pomoc cez linku 158 okoloidúca svedkyňa. Policajti obhliadli miesto činu i širšie okolie a našli okrem kabelky aj mobilný telefón. Ako nakoniec zistili, patril mužovi z lúpeže. Vyšetrovateľ spolu s policajnou operatívou na prípade intenzívne pracovali a v piatok 13. septembra zadržali podozrivého 27-ročného muža v Novom Meste nad Váhom. Ten sa nakoniec k lúpeži priznal. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpela prepadnutá žena pri útoku zlomeninu ramena, z ktorej sa bude liečiť približne päť-šesť týždňov. Páchateľ jej z kabelky zobral 27 eur v hotovosti. Vyšetrovateľ obvinil 27-ročného Pavla H. zo zločinu lúpeže a zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Za zločin lúpeže na chránenej osobe hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. 

(KR PZ)

30 Shares

Najnovšie správy

Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového sa alternatívnou liečbou zaoberá od chvíle, keď sama potrebovala pomoc. Je držiteľkou certifikátu, ktorý ju…
  • 28.10.2020, 07:00
  • Kultúra a spoločnosť / Spravodajstvo / Blogy / Región
streda, 28. októbra 2020
Meniny má Dobromila, zajtra Klára