Dlh Trnavského samosprávneho kraja sa drží nad päťdesiatimi miliónmi

  • Kraj / Spravodajstvo
  • 17. septembra 2019, 10:00
OLYMPUS DIGITAL CAMERA (Autor: red)

Dlh Trnavského samosprávneho kraja dosiahol k 30. júnu tohto tohto roku 53,4 milióna eur, čo je 37 percent jeho bežných príjmov v predchádzajúcom roku. Zákon o rozpočtových pravidlách umožňuje vyšším územným celkom celkovú sumu dlhu až do 60 percent skutočných príjmov. Bežné príjmy kraja v minulom roku boli 144 miliónov eur.

V tomto roku má Trnavský samosprávny kraj zaplatiť splátky úverov, vrátane úrokov, v objeme 5,3 milióna eur, čo predstavuje 5,2 percenta z upravených bežných príjmov. Horná hranica v tomto prípade môže podľa zákona dosiahnuť až 25 percent. Vyplýva to z informácie o celkovej výške dlhu, ktorú vypracoval Úrad Trnavského samosprávneho kraja. Najvyššia úverová zaťaženosť kraja bola na konci roku 2017, celková čiastka prijatých úverov vtedy presiahla 55 miliónov eur. Na konci roku 2018 bol celkový dlh krajskej samosprávy 52,2 milióna eur.

Trnavský samosprávny kraj má úvery z viacerých bánk. s rôznymi termínmi splatnosti. Celkový dlh kraja by mal v tomto roku ešte narásť, dôvodom je schválená návratná finančná výpomoc zo strany ministerstva financií na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy vo výške 15 miliónov eur.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Polícia zadržala po útoku päť osôb. Piešťanská polícia obvinila štyroch mužov z výtržníctva a najstaršieho, 35 ročného muža aj z…
  • 22.10.2020, 14:37
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. októbra 2020
Meniny má Sergej, zajtra Alojzia