Druhé kolo Bestrent Cup-u prinieslo zaujímavé výsledky, ale aj dve kontumácie

Počas tohto týždňa sa odohralo druhé kolo Bestrent Cupu, do ktorého zasiahli aj viaceré tímy z piešťanského regiónu.

Hralo sa druhé kolo Bestrent Cupu. © ObFZ Trnava

Dolné Trhovište – Červeník 2:6 (1:4)

V Dolnom Trhovišti išlo o jasnú záležitosť hostí, aj keď domáci sa k slovu dostali dvakrát. Skóre otváral v 9. minúte zápasu Babic, no domáci Adamík si o pár minút neskôr postavil loptu na biely bod a bolo vyrovnané 1:1. Za nerozhodného stavu sa však nehralo pridlho a Kolony prinavrátil Červeníku opäť vedenie. Navyše sa dvomi presnými zásahmi presadil aj Krajčovič a hostia viedli už rozdielom triedy – 1:4. Po výmene strán domáci znížili opäť premenenou penaltou Adamíka, no do konca zápasu lovili loptu zo siete ešte dvakrát – 2:6.

Góly: 13.a 49. (oba z 11m) Adamík – 9. a 70. (11m) Babic, 21. Kolony, 36. a 44. Krajčovič, 66. Kondač.

Zostava Červeníka: Kubatka – Krajčo, Ješko, Štefunko, Kondač, Krajčovič, Kolony, Gábriš, Babic, Nemec, Gažo (Gabrhel, Štantavý, Varga, Vančo)

Prašník  – Pečeňady 4:5 (2:2)

V Prašníku začali lepšie hostia vďaka Moravanskému, ktorého vysunul Turanský – 0:1. Domáci sa však rýchlo spamätali a najskôr vyrovnali, keď Balcír kurióznym spôsobom pretlačil loptu do brány na 1:1 a neskôr Kubiš z priameho kopu naklonil víťazstvo na stranu domácich – 2:1. Ich vedenie netrvalo dlho a ešte pred odchodom do kabín zakončil samostatný únik z takmer polovice ihriska Kaľuha – 2:2. Po výmene strán sa domáci Gyürke presadil strelou ponad brankára na 3:2, hostia však našli odpoveď aj na tento gól Moravanský po samostatnom úniku – 3:3. Gólovú prestrelku uzavrel dvomi presnými zásahmi hosťujúci Antal a aj keď domáci ešte Majgotom znížili, na vyrovnávajúci gól už im nestačil čas – 4:5.

Góly: 19. Balcír, 21. Kubiš, 47. Gyürke, 87. Majgot – 7. a 57. Moravanksý, 39. Kaľuha, 60. (11m) a 70. Antal

Zostavy – Prašník: Mucha – Bielik, Jankech, Gyürke, Kubiš, Balcír, Klein, Matys, Majgot, Žažo, Michalák (Sudora).Pečeňady: Adamčík – Gula, Jankovič, Durdy, Antal, Kaľuha, Gubala, Moravanský, Halas, Turanský, Izakovič (Vidlička, Kubiček, Mačica)

Dubovany – Siladice 1:3 (1:3)

Dubovany doma nestačili na súpera z vyššej súťaže a aj keď otvárali skóre Masarikom v 17. minúte, hostia sa rýchlo ujali vedenia. O vyrovnávajúci gól sa postaral Laurinec a do vedenia dostal hostí Mesároš na 1:2. Toto vedenie ešte poistil aj hosťujúci Kupec v 26. minúte a keďže zvyšok zápasu už nepriniesol žiadne góly, skóre 1:3 sa nemenilo.

Góly: 17. Masarik – 18. Laurinec, 23. Mesároš, 26. Kupec.

Zostava Dubovian: Kollár – Holán, Masarik, Masaryk, D. Krajčo, M. Krajčo, Dovičič, Kusý, Jamrich, Herceg, Lesaj (Bernát, Pažík, Vrbík)

Šterusy – Šípkové 2:1 (1:0)

Šterusy budú v ďalšom kole ako jediné reprezentovať ôsmu ligu, keďže sa im doma podarilo poraziť súpera zo Šípkového. Domáci sa ujali vedenia v 13. minúte zápasu, keď si Madunický položil loptu na biely bod a neminul. Toto vedenie si Šterusy udržali do 53. minúty, kedy vyrovnal hosťujúci Puvák na 1:1. Keď už to vyzeralo, že o postupujúcom budú musieť rozhodnúť penalty, domáci Žilka si pripísal na konto presný zásah v 89. minúte a rozhodol o víťazstve domácich – 2:1.

Góly: 13. (11m) Madunický, 89. Žilka – 53. Puvák.

Zostavy – Šterusy: Gondál – Gvizd, Nesteš, Madunický, Líška, Pažík, Sereda, Slabý, Hornák, Letko, Žilka (Brezina, Strapatý, Kováč, Madunický), Šípkové: Obuch – Červeňanský, Oška, Lago, Kľúčovský, Puvák, Držík, Žák, Feranec, Svetlík, Kolník.

Sokolovce – Moravany 3:0 kontumačne

Veľké Orvište – Veslé  3:0 kontumačne

Dechtice – Zavar 0:1 (0:1)

Góly: 18. Jurovatý.

Trakovice – Modranka 3:1 (2:1)

Góly: 30. (11m) Taraba, 42. Zelenay, 86. Komarňanský – 29. Gumbír.

Buková – Majcichov 2:2 (2:2) na pok. kopy 4:5

Góly: 25. a 30. Vittek – 3. (11m) Pecháček, 44: Scheip.

Kátlovce – Bučany 5:1 (4:0)

Góly: 15.a 58. Jánoš, 21. Vyhlidal, 40. a 45. D. Sliva – 77. Loti.

Bíňovce – Cífer 0:1 (0:1)

Góly: 42. Kolenič.

Dolné Orešany – Zeleneč 2:5 (1:1)

Góly: 40. (11m) Rabara , 70. Ostrovský – 35. Matej Tibenský, 55. Martin Tibenský, 57. Horváth, 59. Formanko, 86. (11m) Hradský.

Smolenice – Biely Kostol 2:2 (0:2) na pok. kopy 2:4

Góly: 52. Nídel, 57. Študenc – 17. Gašparík, 43. Ostrihoň.