Vrbovskí gymnazisti budú gavariť po rusky i spíkovať

V septembri vo Vrbovom slávnostne otvorili prvý ročník bilingválneho štúdia v ruskom jazyku v priestoroch Gymnázia Jána Baltazára Magina. Do ruskej triedy nastúpilo šestnásť žiakov. Polovica z nich prichádza do rodiska Mórica Beňovského z Piešťanského okresu, ďalší sú z Brezovej pod Bradlom, Trenčína či z Dubnice nad Váhom.

V priestoroch Gymnázia J. B. Magina vo Vrbovom otvorili prvý ročník bilingválneho štúdia v ruskom jazyku. foto: archív Gymnázia J. B. Magina Vrbové

Na slávnosti, ktorá sa konala vo foyeri gymnázia v pondelok 2. septembra, nechýbal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, riaditeľ odboru školstva TTSK Stanislav Pravda, riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna Kuznetsová i jej kolegyňa, vedúca jazykového vzdelávania.

Žiaci už v prvom ročníku budú mať dvanásť hodín ruského jazyka a tiež konverzáciu s moskovskou lektorkou. Od druhého ročníka po piaty sa budú v ruštine učiť aj odborné predmety a pribudne im ďalší cudzí jazyk. Môžu sa rozhodnúť medzi anglickým, nemeckým či francúzskym, z ktorých môžu na konci štúdií maturovať. Takto jazykovo vybavení študenti môžu byť zaujímavými nielen na trhu práce, ale i vo vysokoškolskom prostredí.

vd

0 Shares

Najnovšie správy

Nemocnici Alexandra Wintera sa podarilo zrenovovať fyziatricko-rehabilitačné oddelenie vo Vrbovom. Pacienti nemusia za procedúrami dochádzať až do Piešťan a v…
  • 18.01.2020, 00:01
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je nedeľa 19. januára. Meniny má Drahomíra, Mário.
  • 19.01.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
V sobotu 18. januára sa milovníci turistiky vybrali do hôr na 34. zimný pochod z Bezovca až do Piešťan. Hojná…
  • 18.01.2020, 23:06
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Reportáž / Spravodajstvo / Ostatné športy / Región
nedeľa, 19. januára 2020
Meniny má Mário, Drahomíra, zajtra Dalibor