Netradičnú olympiádu troch obcí vyhral Ostrov

Ostrovčania, Bašovčania aj obyvatelia Veľkého Orvišťa sa veľmi dobre modlili – do ich sobotnej Olympiády BOVO, keď meteorológovia hlásili dážď, padlo len zopár drobných kvapiek. Osviežili nielen cyklistov, ktorí sa vydali hneď ráno na okružnú jazdu okolitými obcami, ale aj súťažné družstvá. Pohár víťaza zábavnej športovej olympiády s netradičnými disciplínami troch obcí si opäť vybojovali Ostrovčania.

Tím Ostrova si opäť odniesol víťazný titul. foto: František Olšavský

Vôňa kotlíkových gulášov, chuť stretnúť sa, pobaviť, zašportovať a zasúťažiť si v rôznych – nie práve športových disciplínach, napríklad v preťahovaní lanom – to všetko spájalo účastníkov piateho ročníka Olympiády BOVO. Konala sa v sobotu 7. septembra na štadióne v Ostrove. Skratka BOVO zahŕňa začiatočné písmená obcí Bašovce, Ostrov a Veľké Orvište. Tradične nechýbala súťaž vo varení gulášu, ku kotlíkom sa postavilo osem družstiev. Chuťové poháriky rozhodcov určili víťaza. Najlepší guláš uvaril tím s názvom Náš Peťo. Šéfkuchárom bol Peter Dienka z Veľkého Orvišťa. „Guláše boli rôzne, aj z diviny, aj z hovädzieho či bravčového mäsa,“ povedali nám organizátori podujatia. Kto nemal chuť na mäsový pokrm s pivom či iným nápojom a stačila mu káva so zákuskom či koláčikom, neobanoval, keď sa pustil do hodovania.

Akciu si naplno užívali nielen obyvatelia troch obcí, ale aj starostovia – Pavol Paulovič z Veľkého Orvišťa, Ľubomír Dekan z Bašoviec, Jozef Tkácz z Ostrova – a ich rodinní príslušníci a kolegovia z obecných úradov. O hudobnú produkciu sa staral dídžej Vovo.

Okrem športu a hier, do ktorých sa zapájali malí i veľkí, boli pre deti na štadióne pripravené nafukovacie atrakcie. Nechýbal hrad, šmykľavka, kolotoč, ale tiež občerstvenie, pukance aj cukrová vata. Najmenší účastníci olympiády sa na futbalovom trávniku i v jeho okolí dosýta vynaháňali a vyjašili.

Na okružnej cyklojazde obcami bolo veselo. foto: František Olšavský
Muži si aj zakopali… foto: František Olšavský
Guláš sa zjedol do poslednej naberačky. foto: František Olšavský
Na stupne víťazov sa postavili starostovia (zľava) Ľubomír Dekan z Bašoviec, Jozef Tkácz z Ostrova a Pavol Paulovič z Veľkého Orvišťa. foto: František Olšavský

vd

133 Shares

Najnovšie správy

sobota, 15. augusta 2020
Meniny má Mojmír, zajtra Marcela