Na Banke otvorili nové školské priestory

Prvú septembrovú nedeľu v obci Banka slávnostne otvorili nové učebne pre školákov, telocvičňu, jedálenske a kuchynské priestory. Pribudla aj vynovená materská škola, no tú však ešte deti neužívajú, lebo pre problémy s plynovou prípojkou zatiaľ nie je skolaudovaná.

Slávnostné otvorenie budovy. Foto: Viktor Vrábel

Slávnostného otvorenia nového komplexu troch budov v areáli Základnej školy s materskou školou Banka sa v nedeľu 1. septembra zúčastnili predstavitelia obce a kraja, prišiel aj trnavský župan Jozef Viskupič. Spoločne si prešli novovybudované priestory, kde ruku k dielu priložili aj mnohí dobrovoľníci, medzi ktorými nechýbali miestni dobrovoľní hasiči, nohejbalisti, technickí pracovníci a ďalší. Okrem interiéru pomáhali aj s úpravou vonkajšku, kde bolo treba vybudovať nový plot a položiť zámkovú dlažbu.

Žiaci nastúpili do vynovenej školy štandardne 2. septembra, avšak o škôlkarov sa zatiaľ starajú rodičia. Pre problémy s plynovou prípojkou je zatiaľ priestor neskolaudovaný.

Do materskej školy by deti mali nastúpiť 16. septembra. Foto: Viktor Vrábel
10 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 22. novembra. Tento deň je Sviatkom sv. Cecílie, patrónky hudby, hudobníkov a spevákov. Meniny má dnes Cecília.
  • 22.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je štvrtok 21. novembra. Tento deň je Svetovým dňom filozofie, Svetovým dňom pozdravov a Svetovým dňom televízie. Meniny má…
  • 21.11.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília, zajtra Klement