Zariadenie pre seniorov zatvorili pre infekčné ochorenie

V Zariadení opatrovateľskej služby na Kalinčiakovej ulici v Piešťanoch zaznamenali infekčné ochorenie. Postihnutí sú ním nielen klienti, ale aj personál zariadenia.

Zariadenie na Kalinčiakovej ulici v Piešťanoch. Foto: am

Zariadenie podľa informácií hovorkyne Piešťan Drahomíry Moretovej zatvorili, štyroch klientov hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, šiesti skončili v iných zariadeniach mesta Piešťany a šesť klientov si vzali domov ich príbuzní.

„Z personálu je deväť pracovníkov práceneschopných, z toho piatim diagnostikovali toto ochorenie. Zdroj ochorenia je ťažké určiť, niektorí klienti sa nám vrátili z operácií z nemocníc, majú voľný pohyb, navštevujú iné zdravotnícke zariadenia, chodia sem návštevy, ale vplyv na ochorenie a jeho šírenie môže mať aj horúce počasie v minulých dňoch,“ uviedla Moretová.

V súčasnosti priestory zariadenia dezinfikujú, vymieňajú materiál, matrace a bielizeň.

Mesto Piešťany má podľa Moretovej šesť rôznych zariadení sociálnych služieb, za 25 rokov existencie v nich ani raz nezaznamenali ochorenie takéhoto rozsahu. Mesto Piešťany podľa jej vyjadrenia robí v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trnave všetko pre to, aby mohlo byť zariadenie opäť čo najskôr otvorené.

SITA

21 Shares

Najnovšie správy

Silný dážď minulý týždeň ponoril mnohé ulice pod vodu. Ako pri iných lejakoch i teraz sa ukázalo, že viaceré miesta…
  • 24.10.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je sobota 24. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom školských knižníc, Dňom OSN a Svetovým dňom informovanosti o rozvoji.…
  • 24.10.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 24. októbra 2020
Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel