Pre nárast leteckej prevádzky Grape na letisku skončil

(Autor: FB Grape festival)

Grape je hudobný festival, konajúci sa každoročne od roku 2010 počas augusta na piešťanskom letisku. Prvý ročník sa mal pôvodne uskutočniť v Pezinku (preto názov hrozna Grape), avšak po presune do Piešťan na tomto mieste už zostal.

Grape postupne vyrástol z pôvodne malého podujatia na jeden z najväčších hudobných festivalov na Slovensku, pričom svojou snahou o prezentáciu slovenskému publiku menej známych umelcov z domova aj zahraničia si získava pozitívne ohlasy. Festival sa v rokoch 2012 a 2014 zaradil medzi desať najlepších malých festivalov v Európe podľa Europe Festival Awards. Kapacita je 20-tisíc divákov, prvý raz sa Grape vypredal v roku 2014. A ani tento rok to nebolo inak.

Festival bol prínosom aj pre poskytovateľov ubytovania a reštauračných služieb v kúpeľnom meste. Počas dvoch dní v úvode augusta si miestni podnikatelia v oblasti služieb mohli povedať, že išlo pre nich o takzvaný zlatý víkend, keď boli piešťanské ubytovacie kapacity takmer do posledného miesta obsadené najmä návštevníkmi hudobného festivalu. Ako jeden z najlepších malých festivalov v Európe priťahoval Grape i klientelu, ktorá neobľubovala prespávať v stanovom mestečku na letisku a atmosféru si vychutnávala iba pri hudobnej produkcii a na noc sa odoberala do hotelového komfortu.

Grape sa s najväčšou pravdepodobnosťou zaradí medzi trojicu obľúbených festivalov, ktoré z Piešťan za posledné roky odišli. Punkáči deťom odišiel z autokempingu na Lodenici na letisko v Trenčíne, Topfest sa z letiska vrátil späť na Zelenú vodu a Grape podľa všetkého vyženú charterové dovolenkové lety.

Z letných hudobných festivalov tak v Piešťanoch zostáva už len posledný – Lodenica.

zdroj: sk.wikipedia.org

170 Shares

Najnovšie správy

štvrtok, 29. októbra 2020
Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona