Sporák s horiacim hrncom vypli cez balkón hasiči

  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
  • 30. augusta 2019, 17:06

Ak si zábudlivá gazdinká nevypne sporák, na ktorom pripravuje jedlo a odíde z bytu, môže sa spoľahnúť na to, že jej ho vypnú piešťanskí hasiči. To už ale príslušníci HaZZ neprišli ku chutnej večeri, ale k pripálenému hrncu, ktorý horel na sporáku.


Hasiči zlanili a vošli do ohrozeného bytu cez balkón, aby uhasili požiar na sporáku. (Autor: KRHaZZ)

Ak si zábudlivá gazdinka nevypne sporák, na ktorom pripravuje jedlo a odíde z bytu, môže sa spoľahnúť na to, že jej  ho  vypnú piešťanskí hasiči. To už ale príslušníci HaZZ neprišli ku chutnej večeri, ale k pripálenému hrncu, ktorý horel na sporáku. Nikomu však nebolo do smiechu. Situácia bola vážna.

Dym a zápach sa valil  z uzamknutého bytu do chodby činžiaka na Ulici E.F. Scherrera.  Na požiar, ktorý vypukol vo štvrtok 29. augusta večer upozornil sused. Prišli tam metskí aj štátni policajti, ale gazdinky nikde. A tak sa hasiči rozhodli zlaniť do ohrozeného bytu na treťom poschodí od susedov zo štvrtého poschodia.  Dovnútra vošiel horolezec cez balkón.  Zistil, že  na sporáku horí pripálená strava. Po likvidácii požiaru našiel kľúče, odomkol byt zvnútra a priestory spoločne s kolegami odvetral a sprístupnili ich polícii. Vystrašená majiteľka prišla tiež.

39 Shares

Najnovšie správy

Minister životného prostredia Ján Budaj apeluje na ľudí, aby sa počas veľkonočných sviatkov správali zodpovedne a ohľaduplne nielen voči sebe…
  • 09.04.2020, 08:36
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Príroda / Piešťany / Spravodajstvo
V piešťanskom Dome umenia bol plánovaný bohatý program pre všetky generácie divákov. Pre šíriacu sa nákazu koronavírusom však museli zrušiť…
  • 09.04.2020, 00:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
štvrtok, 9. apríla 2020
Meniny má Milena, zajtra Igor