Lodenica opäť pozýva na zaujímavé mená

  • Kultúra a spoločnosť / Hudba / Podujatia
  • 27. augusta 2019, 13:12

29. až 31. augusta sa v Autocampingu Lodenica v Piešťanoch na troch pódiach predstaví rocková legenda T – Rex, Čechomor, či Banjo Band Ivana Mládka.

Fanúšikovia country, rockovej či folkovej piesne sa tento rok stretnú na festivale Lodenica 29. až 31. augusta.

Okrem hlavného pódia je veľmi obľúbená Komorná scéna, ktorej hlavným poslaním je poskytovať priestor umelcom a zoskupeniam komorných a akustických žánrov.

Popri už osvedčených stáliciach sa na scéne každý rok objavujú nové mená a inak tomu nebude ani tento rok. 

„Podarilo sa nám opäť posunúť dramaturgiu Komornej scény na vyššiu úroveň,“ predstavuje program dramaturg Lodenice František Grebeči.

Na slovenské pódiá vracia aj Mário Zeman, ktorý v minulosti pôsobil v skupine Glanis. Mário nedávno dokončil svoj vlastný autorský album, ktorý príde predstaviť piešťanskému publiku

Tohtoročný program festivalu Lodenica. Zdroj foto: NK Factor

Hostia z Česka

Po niekoľkých rokoch sa na pódiu Komornej scény opäť predstaví aj pesničkár s čistým hlasom, srdcom a dušou, Janko Majerčík.

Chýbať nebude česká žijúca legenda Slavo Janoušek, ktorý patrí medzi najaktívnejších pesničkárov z pohľadu koncertovania a hlavne tvorby.

Organizuje textárske tvorivé dielne, na ktorých vzniká množstvo kvalitných piesňových textov, ktoré bývajú základom Slávkových albumov.

Na konci novembra 2018 mu vyšlo najnovšie CD s názvom „Tohle je vzkaz“, ktoré rád predstaví vo svojom bloku spolu so svojimi tradičnými spoluhráčmi – gitaristom Lubošom Vondrákom a Láďou Zítkom – hráčom na ústnu harmoniku.

Piatkový program sa začne od 11:00 hodine klasickou textárskou tvorivou dielňou pod vedením Slávka Janouška. Dielňa je otvorená všetkým textárom a aj tým, ktorí by sa tomu chceli začať venovať, no nevedia ako.

Pre najmenších si hneď popoludní, pripravil pesničkár Miro „Jilo“ Šmilňák  Pesničkohry pre deti, na ktorých sa deti a ich rodičia určite dobre zabavia.   

Fetiš folk

Vody introvertného spálňového fetiš folku rozčerí Plyš, po ktorom sa predstaví sólovo Illdikó Kali alias Ika Kraicová. Tú budú mať možnosť návštevníci festivalu zažiť aj na hlavnej scéne s formáciou Romanika.

Ženský popoludňajší  blok uzatvorí šarmantná Lucia Briestenská. Podvečer bude opäť patriť tradičnejším tramp-folkovým zoskupeniam a to skupine PeLaMi z Topoľčian, ktorej členovia v minulosti vystupovali pod značkou Pohoda.

Po nich sa predstaví skupina Katea. Zvykli sme si, že na pódiach Lodenice v posledných rokoch vídavame skvelého multiinštrumen-talistu a speváka Petra Luhu.

Pri pohľade do minulosti si organizátori uvedomili, že spomedzi akustických žánrov na Komornej scéne ešte nezaznel jeden z najikonickejších a tým je flamenco.

Skupina Ponte Pardo je pripravená zahrať a roztancovať návštevníkov Komornej scény. Nemožno opomenúť najväčšieho folkového dobráka Montyho, ktorý sa predstaví opäť so svojou Nekapelou.

Tohtoročný program festivalu Lodenica. Zdroj foto: NK Factory

Dva dni oddychu

Finále piatkového programu bude patriť žijúcej folkrockovej legende Edovi Klenovi a jeho vysoko energetickým Klenotom. 

Sobota prinesie na Komornej scéne od 14:00 nové mená. Ako prvá vystúpi bratislavská folk-rocková formácia IC Band, ktorú vzápätí vystrieda zoskupenie Hmlisto.

Kvalitný brnenský folk-pop reprezentuje skupina Nevermore & Kosmonaut, zoskupená okolo Michala Šimíčka – Kosmiho, ktorý je textárom a spevákom kapely.

Areál autocampingu ponúka skvelé možnosti relaxu, stanovania aj kúpania. Vstupenky  sú k dispozícii TU.

Cena vstupenky je 20 eur na jeden deň, permanentka stojí 30 eur. K dispozícii je aj VIP vstupenka za 70 eur. Pieštanský týždeň o tom informovala Nora Krchňáková z agentúry NK Factory.

Pozrite si tiež: Boban Markovič a Lukáš Adamec roztancovali Trebatice (galéria)

308 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. júla. Tento deň je Svetovým dňom UFO. Meniny má Berta.
  • 02.07.2022, 00:05
  • Dobré ráno, Piešťany!
Na Námestí slobody v Piešťanoch sa opäť pomáhalo. Desiatky trampolín „horeli“ pod nohami aktívnych žien, ktoré si prišli zaskákať na…
  • 02.07.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
nedeľa, 3. júla 2022
Meniny má Miloslav, zajtra Prokop