Seniori si vyrobili žabiatka a počúvali o bezpečnosti

V centre sociálnych služieb Senior Modrová sa starčekovia a starenky, ktorí tu našli svoj druhý domov, nenudia.


Klienti zariadenia Senior Modrová si vypočuli prednášku, kde sa dozvedeli o nástrahách, ktorým musia čeliť dnešní dôchodcovia. (Autor: Senior Modrová)

V mesiaci júl mali besedu, kde sa dozvedeli o nástrahách, ktorým musia čeliť dnešní seniori, ale v rámci kreativity a „rozcvičenia prstov“ a ergoterapie si vyrobili aj pekné žabiatka. Sú podobné tým, o ktorých napísala báseň Ľudmila Podjavorinská.

„V polovici júla sa u nás konala beseda, ktorú podporilo ministerstvo vnútra, s názvom Desatoro bezpečného seniora,“ uviedli pracovníci zariadenia. Beseda bola zameraná na zlepšenie prístupu obetí trestných činov k službám a vytvorenie kontaktných bodov pre obete. „Prednáška k danej téme našich seniorov veľmi zaujala a krásne sa zapájali do diskusie. Za príjemný zážitok veľmi pekne ďakujeme,“ dodali.

268 Shares

Najnovšie správy

V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela