Ľ. Winter sa z Kolonádového mosta dočasne odsťahoval

„Je tam! Pán Winter má dôstojné dočasné miesto pred kúpeľným domom Irma,“ oznámilo občianske združenie ProWinter na svojej stránke na sociálnej sieti. Tri mesiace po slávnostnom odhalení bola socha budovateľa piešťanských kúpeľov Ľudovíta Wintera presťahovaná z Kolonádového mosta z dôvodu jeho rekonštrukcie.


Ľudovít Winter našiel svoje dočasné miesto pred Irmou (Autor: ProWinter)

Kolonádový most je vlastníctvom Mesta Piešťany. Jeho rekonštrukcia v objeme investície 1,7 milióna eur sa začala na začiatku tohto leta. Celková doba realizácie stavby je podľa projektovej dokumentácie plánovaná na 15 mesiacov.

Socha Ľudovíta Wintera je projektom štvorročnej práce občianskeho združenia ProWinter. Autorom sochy je akademický sochár Roman Hrčka, ktorý už v minulosti pre Piešťany vytvoril niekoľko umeleckých diel. Z nich najvýznamnejšia je busta Eugena Suchoňa. Bronzová socha Wintera sediaceho na lavičke bola v máji umiestnená na južnej strane mosta.

167 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 7. júna. Tento deň je výročím Memoranda národa slovenského. Dnes oslavuje 93. narodeniny čestná občianka Piešťan, herečka…
  • 07.06.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Aj keď, bohužiaľ, turistická atraktivita v poslednom čase klesala, mesto Piešťany je a asi aj navždy bude turistické mesto. Piešťany…
  • 07.06.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo / Šport
nedeľa, 7. júna 2020
Meniny má Róbert, zajtra Medard