Škodný na svetovom šampionáte veteránov dvakrát v top 10

V polovici augusta sa v Kórejskom meste Gwangju konali Majstrovstvá sveta veteránov v plávaní, na ktorých sa zúčastnil aj piešťanský plavec Pavel Škodný.

Piešťanec Pavel Škodný na majstrovstách sveta v plávaní veteránov. © archív P. Škodného

Zhruba 5400 športovcov s celého sveta sa stretlo v areáli Nambu University, aby súťažili vo všetkých plaveckých disciplínach. Krásny areál nachádzajúcu sa v 1,5 miliónovom meste Gwangju pozostával z hlavného pretekárskeho 50 m bazéna, dvoch 50 m bazénov slúžiacich na rozplávanie a vyplávanie, vodnopólového bazéna a skokanského areálu.

Piešťany mali na tomto podujatí tiež svoje zastúpenie. Pavel Škodný sa v silnej konkurencii nestratil a podarilo sa mu dvakrát preniknúť do najlepšej desiatky na svete. Postupne zaznamenal tieto umiestnenia na 200 m znak bol 10., v disciplíne 400 m polohové preteky bol ôsmy a na 200 m polohové preteky obsadil 15. miesto.

„Celé podujatie  bolo zorganizované na veľmi vysokej úrovni a napriek extrémnemu počasiu, cez deň teploty dosahovali do 40 stupňov, nočné do 26 stupňov pri vysokej vzdušnej vlhkosti zanechala Kórea vo všetkých účastníkoch veľmi dobrý dojem. Majstrovstvá sveta v plávaní veteránov ukázali opäť obrovskú popularitu a rozvoj tohto športu u amatérov na celom svete,“ skonštatoval P. Škodný.

104 Shares

Najnovšie správy

Toto leto sa v kaštieli v Moravanoch nad Váhom uskutoční tretí ročník medzinárodnej umeleckej výstavy Artrooms Moravany 3 - témou…
  • 12.04.2021, 10:00
  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia / Výstavy / Región
Tento rok sa študenti z Gymnázia Pierra de Couberina v Piešťanoch opäť zapojili do celoslovenskej súťaže René Anasoft litera gymnazistov…
  • 12.04.2021, 00:02
  • Mladí dnes / Školy / Piešťany
pondelok, 12. apríla 2021
Meniny má Estera, zajtra Aleš