Škodný na svetovom šampionáte veteránov dvakrát v top 10

V polovici augusta sa v Kórejskom meste Gwangju konali Majstrovstvá sveta veteránov v plávaní, na ktorých sa zúčastnil aj piešťanský plavec Pavel Škodný.

Piešťanec Pavel Škodný na majstrovstách sveta v plávaní veteránov. © archív P. Škodného

Zhruba 5400 športovcov s celého sveta sa stretlo v areáli Nambu University, aby súťažili vo všetkých plaveckých disciplínach. Krásny areál nachádzajúcu sa v 1,5 miliónovom meste Gwangju pozostával z hlavného pretekárskeho 50 m bazéna, dvoch 50 m bazénov slúžiacich na rozplávanie a vyplávanie, vodnopólového bazéna a skokanského areálu.

Piešťany mali na tomto podujatí tiež svoje zastúpenie. Pavel Škodný sa v silnej konkurencii nestratil a podarilo sa mu dvakrát preniknúť do najlepšej desiatky na svete. Postupne zaznamenal tieto umiestnenia na 200 m znak bol 10., v disciplíne 400 m polohové preteky bol ôsmy a na 200 m polohové preteky obsadil 15. miesto.

„Celé podujatie  bolo zorganizované na veľmi vysokej úrovni a napriek extrémnemu počasiu, cez deň teploty dosahovali do 40 stupňov, nočné do 26 stupňov pri vysokej vzdušnej vlhkosti zanechala Kórea vo všetkých účastníkoch veľmi dobrý dojem. Majstrovstvá sveta v plávaní veteránov ukázali opäť obrovskú popularitu a rozvoj tohto športu u amatérov na celom svete,“ skonštatoval P. Škodný.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 16. septembra. Tento deň je Medzinárodným dňom ochrany ozónovej vrstvy. Meniny má Ľudmila.
  • 16.09.2019, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 17. september 2019
Meniny má Olympia, zajtra Eugénia