Jatovská časovka sadla aj piešťanským cyklistom

• 20. augusta 2019, 14:14

Slovenský zväz cyklistiky usporiadal v sobotu 17. kolo cyklistických pretekov Slovenského pohára Masters v časovke jednotlivcov v Jatove.

Milan Tupý ovládol časovku vo svojej kategórii. © CK Piešťany

Časovka  na 15,5 km trati Jatov – Rastislavice – smer Komjatice – obrátka a späť. Trať bola takmer absolútna rovina. Teplota okolo 25 stupňov celzia,  pofukoval mierny vetrík, takmer ideálne cyklistické počasie. „Časovka je disciplína pravdy. Tam sa nedá schovávať v balíku, vymýšľať, ale tam ide každý za svoje. I to, čo má natrénované. Ale zajazdiť dobre časovku je aj veľké umenie,“ povedal o disciplíne jazdy proti chronometru Milan Tupý.

Ako vždy, piešťanskí veteráni dosiahli výborné umiestnenia. Milan Tupý a Daniel Pápež zvíťazil, Dominik Tábora skončil druhý. Na treťom mieste skončil Miloš Gežo, František Ostracký a Milan Karaba.