Filmy pod šírym nebom na konci prázdnin

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 18. augusta 2019, 00:01

Ak milujete pôvodné české i slovenské filmy a atmosféru premietania pod šírym nebom, opäť si môžete vziať deku a na konci prázdnin zamieriť do piešťanského mestského parku, kam dorazí známy retro zelený autobus Bažant Kinematograf. S pohárom piva či kofoly v ruke si môžete vychutnať kvalitné snímky, ktoré vás zaručene pobavia a vytrhnú zo stereotypu. Premietať sa bude vždy o pol deviatej večer.


V Teroristke exceluje Iva Janžurová. (Autor: rb-kc)

Film Dôverný nepriateľ premietnu v stredu 28. augusta. Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Dôverný nepriateľ je vydarený česko-slovenský mysteriózny triler.

Česká snímka Teroristka je na programe vo štvrtok 29. augusta. Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú, a rozhodne sa zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.

Komédiu Ženy v behu premietnu v Hudobnom pavilóne v piatok 30. augusta. Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

Český film Hastrman môžete zhliadnuť v sobotu 31. augusta. Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke je jednou z najzaujímavejších a najkrajších snímok sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi. 

23 Shares

Najnovšie správy

V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela