Chopili sa práce a vlastnými rukami pomohli piešťanskému útulku

Šikovné ruky a dobré srdce. Ani jedno z toho nechýbalo pätici priaznicov piešťanského útulku, ktorí nezištne pomáhali v piatok 16. augusta priamo v priestoroch na Priemyselnej ulici. Po niekoľkých hodinách po nich ostal kus dobrej roboty.

Táto partia dobrovoľníkov sa nežistne chopila práce. Foto: Útulok Piešťany

Päticu dobrovoľníkov tvorila Alena Štefková, Jozef Kalianko, Marek Rybár, Rastislav Drška a Michal Holý. Do útulku prišli nezištne pomôcť s natieraním buniek, mreží a stĺpikov v prednej časti.

Na túto aktivitu sami zakúpili farby, štetce, šmirgle, brúsne kotúče a potrebný materiál na práce a za zvyšné peniaze z rozpočtu plný vozík čistiaceho Sava.

Pracovný deň pre dobrovoľníkov začal už od ôsmej ráno a išlo im to od ruky aj vďaka priaznivému počasiu. Po šesťhodinovej makačke zanechali za sebou kus krásnej práce.

Keďže chceli prispieť labkou k dielu aj niektoré psíky, odniesli si to ich pofarbené kožúšky. Srsť sa umyje, no výsledky usilovnej práce zostanú.

Na záver riaditeľka poďakovala celej partii šikovných a skromných ľudí, ktorých pomoc si pracovníci útulku nesmierne vážia.

116 Shares

Najnovšie správy

V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela