Oprava chodníkov na Ulici A. Hlinku aj so zachráneným stromom

Aby mohli stavbári vykonať rekonštrukciu chodníkov na Ulici A. Hlinku v Piešťanoch, museli sa popasovať aj s niekoľkými prípadmi, keď koreňový systém stromov zasahoval do chodníka. Podobne ako na Bratislavskej ceste i tu sme monitorovali prácu stavbárov.


Tento majestátny strom zachránili, chodník povedie okolo neho. (Autor: vd)

V piatok 9. augusta v rôznych úsekoch robili rôzne úkony. Boli tu elektrikári, asfaltéri aj stavbári. Vykonávali rezanie asfaltu a jeho zarovnávanie tak, aby sa do práce mohli dať dláždiči. Na niektorých úsekoch už bol chodník aj cyklochodník vydláždený a vyasfaltovaný, inde sa ešte len pripravoval terén. Zaujímavým úkazom ostáva krásny topoľ, ktorý projektanti a stavbári zachránili uprostred chodníka.

Treba pripomenúť, že chodníky, ktoré sa popri dvojprúdovej tepne od stanice do mesta stavajú, budú spolu s cestou, ktorú začali rekonštruovať ešte pred dvomi rokmi v marci a o dva mesiace skončili, dôstojným vstupom do Piešťan. Oprava chodníkov sa ťahá oveľa dlhšie, ale vyzerá to už sľubnejšie.

123 Shares

Najnovšie správy

V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela