Oprava chodníkov na Ulici A. Hlinku aj so zachráneným stromom

Aby mohli stavbári vykonať rekonštrukciu chodníkov na Ulici A. Hlinku v Piešťanoch, museli sa popasovať aj s niekoľkými prípadmi, keď koreňový systém stromov zasahoval do chodníka. Podobne ako na Bratislavskej ceste i tu sme monitorovali prácu stavbárov.


Tento majestátny strom zachránili, chodník povedie okolo neho. (Autor: vd)

V piatok 9. augusta v rôznych úsekoch robili rôzne úkony. Boli tu elektrikári, asfaltéri aj stavbári. Vykonávali rezanie asfaltu a jeho zarovnávanie tak, aby sa do práce mohli dať dláždiči. Na niektorých úsekoch už bol chodník aj cyklochodník vydláždený a vyasfaltovaný, inde sa ešte len pripravoval terén. Zaujímavým úkazom ostáva krásny topoľ, ktorý projektanti a stavbári zachránili uprostred chodníka.

Treba pripomenúť, že chodníky, ktoré sa popri dvojprúdovej tepne od stanice do mesta stavajú, budú spolu s cestou, ktorú začali rekonštruovať ešte pred dvomi rokmi v marci a o dva mesiace skončili, dôstojným vstupom do Piešťan. Oprava chodníkov sa ťahá oveľa dlhšie, ale vyzerá to už sľubnejšie.

99 Shares

Najnovšie správy

Polícia hľadá majiteľa finančnej hotovosti, ktorá bola nájdená v utorok 2. júna v Piešťanoch.
  • 03.06.2020, 10:00
  • Piešťany
Piešťanskí hasiči zasahovali v utorok 26. mája v noci pri požiari opusteného rodinného domu pri diaľnici D1 v katastri obce…
  • 03.06.2020, 00:01
  • Krimi / Spravodajstvo / Región
streda, 3. júna 2020
Meniny má Karolína, zajtra Lenka