Jakubka porodila mamina do rúk tatina pred Domossom

  • Nezaradené / Mladí dnes / Narodili sa / Spravodajstvo
  • 16. augusta 2019, 20:04

To tu ešte nebolo! Kým tatino Peter Haring z Hornej Stredy šoféroval do Piešťan, aby zaviezol svoje dve lásky – Kristínu Žákovú (s bruškom) a svojho nenarodeného synčeka Jakuba (v brušku) do pôrodnice, stalo sa to, čo ani vo sne nepredpokladal. Pred Domossom v Piešťanoch, kde sa aktuálne budujú nové chodníky, to jeho dve lásky už nevydržali a maminka len dvakrát zatlačila a Jakubko sa ocitol v jeho náručí.


Najkrajšie príbehy píše sám život, malý Kubko Haring z Hornej Stredy uzrel svetlo sveta v Piešťanoch Pred Domossom. (Autor: Viera Dusáková)

„Bolo to nečakané, pretože prvého synčeka, trojročného  Lukáška, som rodila v bolestiach niekoľko hodín. V deň, keď sa Jakubko narodil som sa zobudila skoro ráno a už som tušila, že nemám raňajkovať…A hoci sme si s tatinom mysleli, že to autom stihneme do piešťanskej pôrodnice, pri Domosse sme museli vozidlo zaparkovať. Nemali sme ani plachtičku…Len dvakrát som zatlačila a Jakubko bol na svete. Tatino sa zahral na doktora a porodil ho v aute. Naštartoval a všetci traja sme pokračovali v jazde. V nemocnici sa nás ujali, okamžite sa postarali o mňa i o dieťatko. Prestrihli pupočnú šnúru a bábätko, ktoré bolo len trošku podchladené uložili do inkubátora. Mňa okamžite zaniesli na sálu, aby vykonali čo treba. Máme obrovskú radosť z toho, že sme to takto zvládli,“ uviedla šťastná mamina Kristína Žáková.

Jakub Haring z Hornej Stredy sa narodil v utorok 13. augusta o 9.10. h pred piešťanským Domossom maminke Kristíne Žákovej, otec Peter Haring z Hornej Stredy bol pritom a v plnej pohotovosti. Foto Viera Dusíková

Jakubko Haring z Hornej Stredy sa teda vďaka šťastným okolnostiam a duchaprítomosti svojho tatina a maminy narodil zdravý v utorok 13. augusta o 9.10 h pred Domossom v Piešťanoch. Jeho hmotnosť pri narodení bola 3360 gramov, meral 51 centimetrov.  Srdečne blahoželáme!

Viera Dusíková

1K Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
  • 18.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
  • 19.09.2021, 00:01
  • Mladí dnes / Piešťany
Dnes je pondelok 20. septembra. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.
  • 19.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
  • 19.09.2021, 00:02
  • Spravodajstvo / Región
pondelok, 20. septembra 2021
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš