Niekdajší internát, Vila Löger, opäť zmenil majiteľa

Vila Löger vraj prejde už čoskoro rekonštrukciou, ktorá má prinavrátiť jedinej hrazdenej stavbe v Piešťanoch zašlú krásu. V roku 2015 vilu predal Trnavský samosprávny kraj ako nadbytočný majetok za 801-tisíc eur českej firme Fenix development, no i napriek prísľubu sa noví majitelia do jej rekonštrukcie nepustili, ale vilu po štyroch rokoch predali spoločnosti Eurokapitál.


Piešťanská Vila Löger od roku 2015 už druhýkrát zmenila majiteľa. (Autor: supa)

Ako pre Piešťany TV uviedla Eva Juristová, majiteľka spoločnosti Eurokapitál, už budúci rok sa vraj začne s obnovou vily.

Vilu Löger v štýle rakúsko-uhorskej kúpeľnej secesie dal postaviť začiatkom minulého storočia staviteľ Franz Baumgartner z Viedne. Najskôr slúžila ako penzión so štyridsiatimi izbami, v roku 1917 Baumgartner budovu predal. Vila dostala meno po fotografovi Gustávovi Lögerovi, ktorý chodil do Piešťan fotografovať kúpeľných hostí. Posledných asi šesťdesiat rokov slúžila ako internát.

0 Shares

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír