Strihací maratón: Nožničkami stavali ľudí na nohy

Na konci júla odštartoval majster sveta v účesovej tvorbe Lukáš Očenáš v Piešťanoch unikátny Strihací maratón. Nielenže spolu s kolegami kaderníkmi vytvoril všetkým záujemcom nový imidž, strih aj styling, ale všetky financie získané za svoje kadernícke umenie spoločne darovali na intenzívnu rehabilitáciu kamaráta Gaba Rošáka.


Partia kaderníkov si urobila fotku aj s Gabom Rošákom. (Autor: FB Henrieta Ričány/M. Ričány )

Ten po ťažkej autohavárii ostal odkázaný na vozík. Strihací maratón podporili aj domáce piešťanské kaderníčky a všetci si toto charitatívne podujatie užili s dobrým pocitom, že ich um a profesionálna zručnosť môžu pomôcť prinavrátiť stratené zdravie.


Medzi kaderníčkami, ktoré podporili charitatívny projekt, bola i Klaudia Schedlingová (vľavo).

Príbeh Gaba Rošáka

Život šikovného mladého grafika, ktorý sa venoval športu, turistike a práci, sa pred rokom obrátil naruby. Po ťažkej autohavárii a mnohopočetných zlomeninách v oblasti hrudníka ostal pripútaný na invalidný vozík a odkázaný na pomoc iných. Našťastie nestratil pozitívny prístup k životu ani priateľov, ktorí mu pomáhajú postaviť sa na vlastné nohy. A to doslova. „V apríli 2019 som absolvoval prvý rehabilitačný pobyt v ADELI Medical Centre a po dvoch týždňoch intenzívnej rehabilitácie som pocítil zmenu. Aj keď bola vzhľadom na môj zdravotný stav možno nepatrná, ale určitý pokrok nastal a som si istý, že keď budem v cvičení a rehabilitáciách ďalej pokračovať, zmena bude ešte väčšia a ja opäť budem stáť na vlastných nohách,“ hovorí Gabo Rošák.

Intenzívna rehabilitácia v ADELI Medical Centre je však veľmi nákladná a nie je hradená z verejného zdravotného poistenia, preto sa rozhodli pomôcť Gabovi získať na ňu financie aj jeho priatelia, na čele s Lukášom Očenášom. „Bolo pre mňa úplne prirodzené, že sa snažím nájsť spôsob, ako pomôcť kamarátovi a zapojiť do pomoci aj ďalších. Keďže nožnice sú mojimi druhými rukami a celkom mi to s nimi ide, dohodol som sa so svojimi priateľmi kaderníkmi, že zorganizujeme Strihací maratón, z ktorého výťažok pôjde práve na Gabovu rehabilitáciu. Verím, že naše šikovné ruky a nové účesy všetkých záujemcov pomôžu Gaba postaviť na nohy,“ uviedol Lukáš Očenáš.

36 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 28.09.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 27. septembra. Tento deň je Svetovým dňom cestovného ruchu a Dňom železničiarov. Meniny má Cyprián.
  • 27.09.2020, 01:14
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 28. septembra 2020
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela