Festival Grape zdvojnásobí počet ľudí v Piešťanoch

Na piešťanské letisko už od rána prúdia davy mladých ľudí s ruksakmi, karimatkami i stanmi. Partie mieria na jeden z desiatich najlepších mladých festivalov v Európe – na Grape. Prichádzajú poväčšine vlakmi a v dlhých radoch vyčkávajú na kyvadlovú dopravu, ktorá ich vezie smerom na sever Piešťan. Ubytovacie kapacity v meste sú vybukované, vstupenky na Grape už dávno vypredané.


Predstaničný priestor v piatok 9. augusta pred obedom bol plný návštevníkov festivalu Grape. (Autor: vd)

„Mali sme náročnú cestu, ideme sem so spolužiakmi z vysokej školy až z Košíc.  Čo vám poviem, bola to náročná cesta. Neviete nám povedať, ktoré taxíky v Piešťanoch sú najlacnejšie a hlavne voľné,“ pýtal sa vysokoškolák študujúci na lekárskej fakulte. „Sme už skoro doktori, takže ak by aj niekomu prišlo zle z tej horúčavy, čo tu je, vieme si navzájom poskytnúť prvú pomoc,“ žartovali mladí muži.

Pri fontáne sa mladí osviežovali. Foto vd

Ďalšia partia sa ochladzovala aj pri fontáne lekno a desiatky ďalších mladých ľudí s ruksakmi a širákmi či šiltovkami na hlavách smerovali pešo až na letisko. Po ceste sa zastavovali v obchodoch. „Všetci boli smädní, kupovali si prevažne minerálky a nanuky,“ skonštatovala jedna z predavačiek.

Piešťanci mladých ľudí vítali – niektorí s úsmevom, iní s nevôľou. Tí druhí už zrejme tušili, že dve noci  asi nepôjdu tak skoro spať.  Kapacita obyvateľstva sa v tieto dni zvýši dvojnásobne.   Pretože k 1. januáru 2019 je na mestskom úrade registrovaných 28 005 Piešťancov. A letisko má kapacitu 20 000 návštevníkov.

184 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 01.12.2020, 00:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Piešťanskí hasiči zasahovali pri tragickom požiari v Ostrove, lovili utopené auto v potoku Dubová, asistovali zdravotníkom pri znesení pacientov do…
  • 01.12.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo / Región
utorok, 1. decembra 2020
Meniny má Andrej, Ondrej, zajtra Edmund