Festival Grape zdvojnásobí počet ľudí v Piešťanoch

Na piešťanské letisko už od rána prúdia davy mladých ľudí s ruksakmi, karimatkami i stanmi. Partie mieria na jeden z desiatich najlepších mladých festivalov v Európe – na Grape. Prichádzajú poväčšine vlakmi a v dlhých radoch vyčkávajú na kyvadlovú dopravu, ktorá ich vezie smerom na sever Piešťan. Ubytovacie kapacity v meste sú vybukované, vstupenky na Grape už dávno vypredané.


Predstaničný priestor v piatok 9. augusta pred obedom bol plný návštevníkov festivalu Grape. (Autor: vd)

„Mali sme náročnú cestu, ideme sem so spolužiakmi z vysokej školy až z Košíc.  Čo vám poviem, bola to náročná cesta. Neviete nám povedať, ktoré taxíky v Piešťanoch sú najlacnejšie a hlavne voľné,“ pýtal sa vysokoškolák študujúci na lekárskej fakulte. „Sme už skoro doktori, takže ak by aj niekomu prišlo zle z tej horúčavy, čo tu je, vieme si navzájom poskytnúť prvú pomoc,“ žartovali mladí muži.

Pri fontáne sa mladí osviežovali. Foto vd

Ďalšia partia sa ochladzovala aj pri fontáne lekno a desiatky ďalších mladých ľudí s ruksakmi a širákmi či šiltovkami na hlavách smerovali pešo až na letisko. Po ceste sa zastavovali v obchodoch. „Všetci boli smädní, kupovali si prevažne minerálky a nanuky,“ skonštatovala jedna z predavačiek.

Piešťanci mladých ľudí vítali – niektorí s úsmevom, iní s nevôľou. Tí druhí už zrejme tušili, že dve noci  asi nepôjdu tak skoro spať.  Kapacita obyvateľstva sa v tieto dni zvýši dvojnásobne.   Pretože k 1. januáru 2019 je na mestskom úrade registrovaných 28 005 Piešťancov. A letisko má kapacitu 20 000 návštevníkov.

0 Shares

Najnovšie správy

„Najbližšie tri týždne prosíme šoférov a šoférky o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť na ceste v obci Banka, kde práve prebieha…
  • 21.08.2019, 16:33
  • Spravodajstvo / Región
štvrtok, 22. august 2019
Meniny má Jana, zajtra Tichomír